STREFOWE ELIMINACJE DO 22. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

STREFOWE ELIMINACJE DO 22. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

W minioną sobotę, 11 czerwca br., w Biłgoraju, Bydgoszczy, Ciechanowie i Katowicach-Szopienicach, rozegrano strefowe turnieje do finałowych zawodów 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się dniach 7-10 lipca w Nowej Rudzie. Prawo startu w OOM zapewniło sobie 56 zawodniczek i 128 zawodników (rocznik 1999 i 2000).

Ciechanowska strefa obejmowała województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie i mazowieckie. W Ciechanowie  o prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów walczył 16 letni Dominik Kulesza zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA OSTROŁĘKA.

W eliminacjach tej strefy wystąpiły 22 dziewczyny i 29 chłopców. Wśród nich Dominik  Kulesza, który wynikiem 123 kilogramy w dwuboju (rwanie-53 i podrzut 70) ku naszej radości uzyskał kwalifikacje do startu w finale OOM. Jak relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki – był to drugi udany start Dominika w jego karierze. Od startu 4 czerwca w Mistrzostwach Mazowsza uzyskany wynik w eliminacjach  jest o 3 kilogramy większy.

Przed finałowym turniejem odbędzie się zgrupowanie, gdzie kadra województwa mazowieckiego będzie trenowała w siedleckim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.