Finał Wieloboju Wojewódzkiego

28 października wieloboiści UKS ATLETA pod opieką Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego walczyli w Finale Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego, który odbywał się na obiektach Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.Rywalizowały dwie grupy wiekowe dziewcząt: pierwsza 7-10 lat i druga 11-12 lat i tak samo wśród chłopców. Wśród dziewcząt najmłodszej grupy zwyciężyła 7-letnia Zuzanna Przybyszewska z Płońska (319 pkt.), przed Leną Stursiak z Mazovi Ciechanów (311 pkt.), Julią Nienałtowską Start Maków Maz. (303 pkt.) tuż za nimi nasza sprytna i zawsze pogodna Kaja Jeziorkowska (289 pkt.) a na 8. miejscu z 234 pkt. uplasowała się debiutantka Maya Twardziak. W grupie 11-12 lat zwyciężyła Nikola Stursiak z Mazovi Ciechanów, która zgromadziła 287 pkt. na drugim stopniu podium stanęła nasza Pola Larenta z 288 punktami, która była najlepszą tej grupy w rzucie piłką lekarską (760 cm) aż o 130 cm więcej od następnych.W grupie chłopców zwyciężył ostrołęcki debiutant Aleks Kiwak gromadząc 291 pkt., który był najlepszych aż w trzech konkurencjach (bieg wahadłowy 4×10 =11,1s., 500 cm w rzucie piłką lekarską i 87 pkt. w rwaniu na technikę). Drugie miejsce z 251 pkt. zajął Yauhimi Mazilkin Sparta Płońsk, a na trzecim stopniu podium stanął drugi ostrołęcki debiutant Igor Larm z 241 pkt., który był najdalej skaczącym tej grupy w trójskoku obunóż z miejsca (550cm).Następnie do rywalizacji przystąpiła starsza grupa chłopców 11-12 lat. Tu niekwestionowanym zwycięzcą został Szymon Padzik z Atleta Ostrołęka. Zgromadził aż 358 punktów i najlepszy był we wszystkich 4. konkurencjach wieloboju. Wybiegał 10,3 s. w biegu wahadłowym 4×10 m, piłką lekarską 3 kg rzucił 980 cm, skakał jak struś 840 cm w trójskoku obunóż z miejsca i uzyskał wszystkie najwyższe oceny za rwanie na technikę (90 pkt.) Tuż za nim kolejny był również ostrołęczanin Wojciech Bakuła z 328 punktami. Wojtek zawsze uzyskuje najlepsze wyniki za technikę dwubojową, a w pozostałych konkurencjach uzyskał drugie wyniki za Szymonem. Trzecie miejsce z wynikiem 273 pkt. wywalczył Michał Kubaszewski ze Sparta Płońsk. Z wynikiem 268 pkt. tuż za podium uplasował się Markus Kiwak zawodnik ostrołęckiego ATLETY. Szóstą lokatę z 255 pkt. wywalczył zawsze radosny ostrołęczanin Jan Tarcicki. Na ósmej pozycji z 219 pkt uplasował się kolejny ostrołęcki ATLETA Dariusz Małkowski.Drużynowo zwyciężyli wieloboiści z UKS ATLETA Ostrołęka, wyprzedzając Spartę Płoński i ciężarową potęgę w Polsce CLKS Mazovię Ciechanów. Kolejny świetny start UKS Atlety i najlepszy klub na terenie województwa mazowieckiego w wieloboju atletycznym a drugi w Polsce.Profesjonalnie przygotowane zawody pod względem organizacyjnym, gościnnym i motywacyjnym.