Mistrzostwa Mazowsza Juniorów (U-20) i Młodzieżowców (U-23) w Ciechnowie

W sobotę 24 marca w Ciechanowskiej Kuźni Sztangistów im. Ireneusza Palińskiego, odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 20 i 23 w podnoszeniu ciężarów. Był to ostatni sprawdzian dla juniorów przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się 12-15 kwietnia w Mroczy (woj. kujawsko-pomorskie).

W zawodach wystartowało 17 Juniorów (U-20) i 17 Młodzieżowców (U-23). Przed zmaganiami mężczyzn o tytuł mistrzyni Mazowsza rywalizowało 18 pań. Uczestnikami zawodów byli reprezentanci klubów: CLKS Mazovia Ciechanów, FUKS Grochów Warszawa, Legia Warszawa, IMPULS Warszawa, UOLKA Ostrów Mazowiecka, KS Raszyn, LSSS Start Maków Mazowiecki, OKS Otwock, MLKPC Sokołów Podlaski, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, WLKS Siedlce i ostrołęcki UKS ATLETA.

Uczniowski Klub Sportowy ATLETA z Ostrołęki reprezentował ubiegłoroczny Mistrz Mazowsza do lat 18 w kategorii wagowej 85 kg Dominik Kulesza. Do rywalizacji o mistrza Mazowsza do lat 20 na 2018 rok, Dominik przystąpił o jedną kategorię wagową wyżej, tj. 94 kg. Walczył bardzo ambitnie zdobywając tytuł wicemistrza Mazowsza na 2018 rok.

– Był to świetny występ po ciężko przepracowanym okresie zimowym. Wszystkie jego sześć podejść znalazło uznanie u wszystkich sędziów, co należy zaznaczyć, że nie jest to częste w podnoszeniu ciężarów. Pierwszy bój jakim jest rwanie rozpoczął od 95 kg, w drugiej zaliczył 102 kg a w trzeciej wyrwał 108 kg poprawiając o 3 kg więcej rekord życiowy. Drugi bój, podrzut rozpoczął asekuracyjnie, bo od 115 kg w pierwszej próbie, w drugiej zadysponował 125 kg a w trzeciej udźwignął aż 135 kg. Podrzut wykonał wręcz koncertowo, gdzie trzecia próba na 135 kg to nowy rekord życiowy, większy od poprzedniego o 9 kg. Jednocześnie ustanowił rekord życiowy w dwuboju wynikiem 243 kg, podwyższając ostatni z 10 grudnia 2017 roku o 13 kg. Kolejnego zawodnika w klasyfikacji tej kategorii wagowej wyprzedził o 22 kg. Lepszym od ostrołęckiego Atlety był tylko kadrowicz Polski Jakub Zawadka, który udźwignął w dwuboju 255 kg .

W.N.