Powołanie w szeregi kadry Polski

Siłownia2-27.07.16 Siłownia27.07.16

 

 

Pragniemy poinformować, że nasi sztangiści Karol Żerański i Bartosz Marchwicki zostali powołani przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów w szeregi kadry narodowej juniorów do lat 20. To kolejny sukces stale rozwijającej się niedawno powołanej do życia sekcji podnoszenia ciężarów Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka. Jako zarząd klubu i trenerzy wyrażamy niezmierne zadowolenie i odczuwamy ogromną satysfakcję z powołania dla naszych zawodników.

W październiku będzie dwa lata, jak obaj powołani zawodnicy rozpoczęli swoją przygodę z ciężarami w UKS ATLETA. Natomiast, w maju tego roku, także pod opieką trenera Władysława Niedźwieckiego dźwiganie rozpoczął Dominik Kulesza. Jego pierwszy start to Mistrzostwa Mazowsza U 17 w Sokołowie Podlaskim z zajęciem 4 lokaty w kategorii wagowej 77 kilogramów. Potem udany występ w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Następnie, rewelacyjny finał OOM w Nowej Rudzie woj. dolnośląskie.

Tak duży progres Dominika w bardzo krótkim czasie spowodował, iż został zauważony przez szkoleniowców PZPC kadry juniorów do lat 17. W związku z tym, został powołany na zgrupowanie przygotowujące do udziału w finale OOM prowadzone przez Mazowiecki Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów. Odbyło się ono w siedleckim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, jak widać po uzyskanym wyniku z bardzo dobrym skutkiem.

Podobnie dynamiczny rozwój zabawy z fajerami przebyli Karol i Bartosz. Ze startu na start ich umiejętności stają się coraz wyższe, a rekordy życiowe idą w górę. Także ich postępy zostały zauważone w centrali sztangistów. Poskutkowało to tym, iż Karol Żerański i Bartosz Marchwicki zostali objęci szkoleniem centralnym Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w kadrze Polski do lat 20.

Najbliższe plany wyżej wymienionych ciężarowców UKS ATLETA to zgrupowanie kadry narodowej od 28 lipca w Kaszewcu. Natomiast pozostali zawodnicy, szlifują formę na miejscu w klubie pod opieką trenerów. A potem zawody przewidziane kalendarzem sportowym, to 4 września w Ciechanowie Mistrzostwa Mazowsza do lat 18.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z naszych podopiecznych. To wielki sukces i wspaniała wiadomość dla klubu UKS Atleta Ostrołęka oraz zaangażowanych społeczników tej dyscypliny sportowej.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy owocnych treningów oraz kolejnych sukcesów.