Byliśmy na VI Trzeźwościowym Pikniku Rodzinnym

5 sierpnia 2018 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się VI Trzeźwościowy Piknik Rodzinny. Było zapewnione moc atrakcji i przeżyć dla wszystkich. Było coś dla każdego, małego, młodego i dorosłego, zarówno dla ciała jak i ducha. Korzystając z zaproszenia organizatora-Ostrołęckiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia UKS ATLETA dał pokaz bezpiecznego dźwigania ciężarów na co dzień i wyczynowo. Uczestnicy pikniku mogli osobiście zasięgnąć wiedzy od profesjonalistów podnoszenia. Mistrz Polski Masters na 2018 rok w kategorii 77kg Karol Janczewski (prezes UKS ATLETA) i mistrz Mazowsza i 9-ty zawodnik Mistrzostw Polski do lat 20 w kategorii 94kg Dominik Kulesza w podnoszeniu ciężarów, osobiście instruowali jak poprawne podnosić ciężary. Wspierał ich trener klubowy Władysław Niedźwiecki w demonstrowaniu bezpiecznego przemieszczanie ciężarów w każdym kierunku, pionie, poziomie i różnych pozycjach. Przybranie właściwej pozycji wyjściowej, następnie fazy poderwania, wybicia i zejścia pod ciężar to tylko niektóre wskazówki z udzielanych porad. Wielu zainteresowanych skorzystało z okazji i wykonało po kilkanaście prób podniesienia sztangi o odpowiednim ciężarze.

Jak pokazuje życie, ciężary dźwiga każdy – wtedy, gdy robimy zakupy, przesuwamy meble, wykonujemy dowolne prace w domu, na budowie czy też w pracy zawodowej. Dużo i bardzo często podnoszą ciężary sportowcy i to różnych dyscyplin sportowych. Ciężary dźwigają nie tylko ciężarowcy, kulturyści, trójboiści siłowi, ale większość zawodników dyscyplin sportowych, gdzie wymagane jest wzmocnienie odpowiednich mięśni. Bardzo dużo czasu spędzają na siłowni lekkoatleci (szczególnie- dyskobole, kulomioci, młociarze, oszczepnicy), siatkarze. piłkarze ręczni, koszykarze, biegacze różnych dystansów, bokserzy, zawodnicy różnych stylów walki, i wielu innych, których nie sposób wymienić. Na siłownię zaglądają nie tylko sportowcy, ale i Ci którzy chcą mieć poprawną sylwetkę i zachować właściwą tężyznę fizyczną.

Zapraszamy wszystkich chętnych od 8 do 88 roku życia na siłownię w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce przy ulicy Traugutta 1 codziennie w godzinach 10:00 do 12:00. Od 3 września również od 15:30 do 17:30.

Tekst: W. N.   Zdjęcia: Stowarzyszenie ARKADIA i W. N.