Drużynowe Mistrzostwa Woj. Mazowieckiego

Tak tańczyli ze sztangą w Siedlcach.

W podnoszeniu ciężarów grudzień to koniec sezonu startowego.
Koniec listopada jak i początek grudnia to bardzo obfity okres w emocje dla ostrołęckich ciężarowców.
8 grudnia 2019 roku rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego. Rozgrywane były na pomostach siedleckiej siłowni w 3 kategoriach wiekowych, tj. do 15 lat (młodzik), do 17 (junior młodszy) i 20 lat (junior). Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie trzy osoby. Ostrołęcki ATLETA wystawił drużynę w każdej grupie wiekowej.
Najlepiej spisała się drużyna do 20 lat (juniorzy) zajmując drugą lokatę za WLKS Siedlce, a wyprzedzając NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki. Skład drużyny to Dominik Kulesza, Rafał Gnoza i Marcin Brzozowy.
Dominik Kulesza wyrwał 115 kg, podrzucił 150 kg, a w dwuboju dźwignął 265 kg ustanawiając rekord życiowy w podrzucie i w dwuboju. Podczas tych mistrzostw był zawodnikiem dźwigającym największe ciężary, najlepiej punktującym dla drużyny i zdobył złoty medal w kategorii wagowej 102 kg.
Rafał Gnoza wyrwał 65 kg, podrzucił 87, a w dwuboju 152 kg, tylko o 1 kg mniej od uzyskanego wyniku na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wynik osiągnięty przez Rafała jest drugim pod względem jakości dla drużyny a szósty w kategorii wagowej 81 kg.
Marcin Brzozowy stawiający pierwsze kroki na ciężarowym pomoście wyrwał 57 kg, podrzucił 72 kg, a w dwuboju dźwignął 129 kg. Jego wynik w kategorii wagowej 81kg dał mu ósmą lokatę.
Drużyna juniorów młodszych (Marcin Kulesza, Wiktor Wieremiejczyk i Krystian Łuba) wywalczyła czwartą lokatę ulegając UOLKA Ostrów Mazowiecka, WLKS Siedlce i NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki.
Marcin wyrwał 86 kg, podrzucił 103 kg, w dwuboju 189 to wynik większy od jego rekordu życiowego o 17 kg, co pozwoliło zająć 3 miejsce w kategorii wagowej 96 kg. Podczas tych zawodów pięciokrotnie poprawiał rekordy życiowe no i był najbardziej punktującym dla drużyny siedemnastolatków.
Wiktor wyrwał 46 i podrzucił 60 kg jako nowy rekord życiowy, gromadząc w dwuboju 106 kg o 3 więcej od rekordu. Ten zawodnik ciągle robi postępy, a jego wynik pozwolił mu na zajęcie szóstego miejsca w kategorii wagowej 67 kg.
Trzeci Krystian wyrwał 60 kg, podrzucił 84 kg (o 2 kg większy rekord życiowy) dało to w dwuboju 144 kg jako rekord życiowy i stanął na drugim stopniu podium w kategorii wagowej +109 kg.
W drużynie młodzików wystąpił Dawid Osowiecki, który wyrwał 48, podrzucił 60 kg, a w sumie uzyskał 108 kg. Wszystkie jego 3 wyniki to rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie 3 miejsca na podium w kategorii wagowej +109 kg.
Wyniki osiągnięte przez juniorów młodszych i młodzików są na miarę oczekiwań, a drużyna U-20 sprawiła niespodziankę i uzyskała lokatę wyższą od oczekiwanej.
Trener UKS ATLETA
WŁADYSŁAW NIEDŹWIECKI