Trenerzy UKS Atleta zapraszają na zajęcia

Prezes oraz trenerzy UKS Atleta Ostrołęka zapraszają do podjęcia treningów podnoszenia ciężarów. Trenować można już od 10 roku życia. Od 13 roku życia jest możliwość startu w zawodach.

Zajęcia i zapisy odbywają się w siłowni HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta 1 – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-12.00 i po południu 15.30-18.00. Trenerzy zachęcają chłopców i dziewczęta do uczęszczania na treningi.

Trenujemy na bardzo dobrym i nowym sprzęcie, mamy dwa pomosty do podnoszenia ciężarów. Są też specjalne sztangi, które przywieźliśmy po Mistrzostwach Europy Juniorek z Ciechanowa i Wrocławia. Koszt takiej jednej sztangi to około 10 tysięcy złotych.

Jak mówią trenerzy, kiedyś talenty wyławiało się w szkołach, głównie patrząc na warunki fizyczne zawodnika. Podobno na Kurpiach silnych osób nie brakuje, dlatego szkoleniowcy liczą na to, że w najbliższych latach doczekamy się kolejnych medalistów Mistrzostw Polski. Do tego jeszcze długa droga, ale marzenia się spełniają – dlatego zachęcamy młodzież do rozpoczęcia treningów w UKS Atleta.

W.N.