Najmłodsi ciężarowcy UKS ATLETA walczyli o medale na Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego

nakielski-jacek     kulesz-dominik

 

 

 

 

 

 

tomczaktobiasz

nakielski-jacek-7

tomczak-tobiasz-4

 

 

 

dominik103

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi szesnastolatkowie w sobotę 12 listopada 2016 roku na pomostach ciechanowskiej Hali Sportowo-widowiskowej im. Ireneusza Palińskiego walczyli o medale Mistrzostw Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów do lat 16. W tej roli wystąpili dwaj nasi zawodnicy Jacek Nakielski i Tobiasz Tomczak.

Obaj zawodnicy uzyskali identyczny wynik w dwuboju, tj. 103 kilogramy (47 rwanie i 56 podrzut). Jacek Nakielski wystąpił w kategorii wagowej do 77 kilogramów zajmując siódme miejsce. Tobiasz Tomczak w kategorii wagowej do 94 kilogramów uplasował się tuż za podium na czwartej pozycji. Należy zaznaczyć, że był to ich w ogóle pierwszy start i z dobrym skutkiem w tej dyscyplinie sportowej.

W tych zawodach, ale poza konkursem wystąpił Dominik Kulesza, który znów pobił swoje rekordy życiowe, zarówno w rwaniu jak i w podrzucie, a tym samym w dwuboju. Dominik wydźwigał  w dwuboju183 kilogramy (rwanie 80 + 103 podrzut) w czterech udanych próbach. Ciągły  rozwój Dominika jest dobrą prognozą do uzyskania przez niego trzeciej klasy sportowej  do czego zabrakło tylko 2 kilogramów i być może zakwalifikowanie się w przyszłym roku do szerokiej kadry Polski juniorów.

Gratulujemy sukcesów oraz życzymy nowych rekordów  wszystkim zawodnikom naszego klubu.