Strefowe Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady w Podnoszeniu Ciężarów

ELIMINACJE STREFOWE DO FINAŁÓW XIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SIEDLCACH
W Gdańsku, Konstantynowie Łódzkim, Biłgoraju i Oławie odbyły się strefowe turnieje do finałowych zawodów ciężarowych XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Rywalizacja w strefie A, rozegrana w Gdańsku obejmowała województwa – pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie, strefa B odbyła się w Konstantynowie Łódzkim – warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie, podlaskie, strefa C w Biłgoraju – lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i w Oławie – lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie.

W Konstantynowie Łódzkim wystartowało dwóch zawodników UKS ATLETA OSTROŁĘKA:
W kat. 77 kg. wystartował JACEK NAKIELSKI, który UZYSKAŁ wynik w dwuboju 141 kg.  jako nowy rekord w dwuboju. i 82 w podrzucie. GRATULUJEMY 🙂 Wynik rekordowy, jednakże w tej kategorii wagowej nie dał on prawa startu w OOM. Wielka szkoda.


Tobiasz Tomczak w kat.105 kg. z wynikiem w 2-boju 118 kg.  Wielkie brawa 🙂 Wynik nieco niższy od rekordu, jednakże daje prawo startu w finałach OOM.
Lista zakwalifikowanych na finały w Siedlcach JEST dostępna od dziś pod adresem http://www.pzpc.pl/public/system/files/articles/6115/2333-Listy%20OOM%20juniorzy%20-%20OK.pdf

Termin finałowego dźwigania w Siedlcach – 9-12 lipca. W zawodach biorą udział zawodniczki i zawodnicy w wieku – 16 – 17 lat ( urodzeni w latach 2000-2001).