Międzywojewódzki Turniej w podnoszeniu ciężarów o Puchar Marszałka Woj. Mazowieckiego juniorek młodszych i juniorów młodszych – (16-17 lat) oraz Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodziczek i młodzików – (13-15 lat)

W sobotę 21 września 2019 na siedleckich pomostach rozgrywany był Międzywojewódzki Turniej w podnoszeniu ciężarów o Puchar Marszałka Woj. Mazowieckiego juniorek młodszych i juniorów młodszych – (16-17 lat) oraz Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodziczek i młodzików – (13-15 lat). W tej rywalizacji uczestniczyło 3 młodzików i 2 juniorów młodszych z UKS ATLETA Ostrołęka.
Rywalizację o prymat najlepszego ciężarowca młodzika rozpoczął Jakub Gryko w kategorii wagowej do 45 kg. Zaliczył wszystkie sześć prób uzyskując w dwuboju 53 kg (rwanie 25 + podrzut 28) i z tym wynikiem zajął drugie miejsce tej kategorii wagowej. W kategorii wagowej do 61 kg wystąpił Wiktor Wieremiejczyk wykonał 5 poprawnych prób i zgromadził w dwuboju 89 kg (44+45), który był najlepszym wynikiem w tej grupie wagowej. Następnym ostrołęczaninem występującym wśród młodzików był Dawid Osowiecki w kategorii +89 kg, którego wynik w dwuboju 74 kg (34+40) był najlepszym wynikiem i dał złoty medal.
Wśród juniorów młodszych startowali Marcin Kulesza i Krystian Łuba. Marcin wystąpił w kategorii wagowej do 96 kg i uzyskał w dwuboju 159 kg (74+85) co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca. Poprawił technikę podrzutu i wykorzystał on rezerwę z poprzedniego startu ustanawiając zarazem 3 rekordy życiowe. W kategorii wagowej +102 kg, również udany start miał Krystian Łuba, który dźwignął w dwuboju 139 kg (59+80), kolejny raz poprawiając wszystkie swoje rekordy.
Poza klasyfikacją indywidualną prowadzona była klasyfikacja drużynowa na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Wśród młodzików ostrołęccy ciężarowcy znaleźli się na 3 stopniu podium przegrywając ułamkiem procentowym klasyfikacji Synclaira drugą lokatę z RKS Okęcie Warszawa.
Stopień wyżej na podium stanęli ostrołęccy juniorzy młodsi ulegając tylko WLKS Siedlce, które zwyciężyło w obu grupach wiekowych.

W.N.