Mikołajkowy Wielobój Atletyczny w SP 10

Z UKS ATLETA Ostrołęka w ostrołęckiej podstawówce Nr10 fetowano mikołajki na sportowo.
05 grudnia 2019 UKS ATLETA w Szkole Podstawowej Nr10 wraz z nauczycielami wf tej szkoły przeprowadzili II Mikołajkowy Wielobój Atletyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki pana Wojciecha Zarzyckiego.
Rozgrywany był w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych – bieg wahadłowy 4x10m, skłony (siady) z leżenia tyłem, rzut piłką lekarską za siebie i jednej konkurencji dwuboju olimpijskiego – rwanie sztangi na technikę (liczyła się tylko jakość wykonania).
Do rywalizacji zgłosiło się 18 dziewcząt a przystąpiło 15 z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych, a chłopców wzięło udział 34 z klas szóstych, siódmych i ósmych.
15 dziewcząt rywalizowało o podium klas piątych t, szóstych i siódmych w połączeniu z ósmymi (połączeni z powodu małej liczby zgłoszonych). Chłopcy rywalizowali o podium najlepszych klas szóstych, siódmych i ósmych. W walkę o podium klas szóstych włączył się jeden uczeń klasy piątej i jeden uczeń klasy czwartej.
W klasach piątych zwyciężyła Zalewska Urszula z Vi wyprzedzając swoje koleżanki z klasy Wysocką Julię i Zakrzewską Nikolę.
Wśród szóstoklasistek najlepszą okazała się Zapust Gabriela VIc, drugie miejsce zajęła Kulesza Maja VIb, trzeci stopień podium przypadł Zalewskiej Hannie z VIf.
W drużynie połączonych klas siódmych i ósmych na najwyższym podium stanęła Mrozek Alicja z klasy VIIe, druga była Tyborowska Aleksandra z VIIIe, a brązowy medal Dudziec Oliwia z VIIIc.
W klasach szóstych zwycięzcą został Bieniek Gabriel z VId, srebro wywalczył najmłodszy w zawodach Mróz Kacper z SP Obierwia, a trzecie miejsce zajął Ciak Michał z klasy VIb.
Borowiecki Dominik VIId to najlepszy wieloboista z klas siódmych, drugie miejsce przypadło w udziale Wysockiemu Pawłowi z klasy VIId a trzecie jego koledze z klasy Turskiemu Szymonowi.
Wśród ósmoklasistów najlepszym okazał się Zaczkowski Kacper z VIIIc, srebro wywalczył Grzyb Maciej VIIIe, na trzecim stopniu podium stanął Późniewski Dominik z VIIIc.
W klasyfikacji Najlepsza Zawodniczka II Wieloboju Atletycznego pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka Pana Wojciecha Zarzyckiego zwyciężyła Zapust Gabriela z klasy VIc. Należy zaznaczyć, iż Gabrysia zdobyła 309 pkt. co jest największą liczbą punktów wśród wszystkich uczestników tego wieloboju. Ona też odebrała puchar najlepszej zawodniczki turnieju. Natomiast puchar dla najlepszego zawodnika przypadł Bobrowieckiemu Dominikowi z klasy VIId, który zgromadził 295 punktów.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody oraz puchary, a każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz został obdarowany mikołajkową czekoladą.
Nagrody wręczali pan Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka Wojciech Zarzycki, pan Wiceprezydent Miasta Maciej Kleczkowski i pan Dyrektor SP 10 Krzysztof Florczak.
Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom wf tej szkoły na czele z panem Jakubem Borkowskim, Radosławowi Bloch i Radosławowi Żebrowskiemu za sędziowanie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Na rzecz wieloboju wielką pracę wykonali: tata Kacpra Mroza, sympatyk ATLETY pan Robert Niedzwiecki i pan Zenon Grądzki trener ATLETY były ciężarowiec, za co składamy im serdeczne podziękowania.
W imieniu wszystkich Władysław Niedźwiecki