Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów

Od 13 do 16 maja 2021 roku nie mają odpoczynku pomosty na siedleckiej siłowni z powodu odbywającego się maratonu w dwuboju olimpijskim. Rozgrywane były tam Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. 14 maja zakończyły rywalizację dziewczęta, a w porze popołudniowej rozpoczęli filigranowi chłopcy. Wśród 130 zawodniczek z całego kraju barwy Ostrołęki reprezentowały Gabriela Zapust i Julia Stachurska urocze sztangistki ostrołęckiego ATLETY. Startowały one w kategorii wagowej +76 do 15 lat. Julia Stachurska wyrwała 28 kg podrzuciła 41 kg co dało w dwuboju olimpijskim 69 kg i pozwoliło na zajęcie 9. miejsca. Gabriela Zapust wyrwała 35 kg, a podrzuciła 46 kg, gromadząc w dwuboju 81 kg, które dało 7. lokatę w Polsce. Obie sztangistki zaliczyły wszystkie sześć prób i ustanowiły nowe rekordy życiowe. Julia poprawiła dwubój aż o 11 kg, a Gabriela o 4 kilogramy.

Tego samego dnia o jak najlepszą lokatę w kraju KZ LZS walczyli chłopcy ważący nie więcej niż 45 kg do 15 lat. Wśród 181 zawodników byli dwaj sztangiści Ostrołęckiego ATLETY Stanisław Winnicki i Igor Więch. Staś wyrwał 24 kg, a podrzucił 31 kg co dało 55 kg w dwuboju i 16 lokatę w Polsce. Drugi z zawodników Atlety Igor wyrwał 32 kg, a podrzucił 47 kg gromadząc w dwuboju 79 kg. Taki rezultat uplasował Igora na ósmym miejscu w kraju. Staś poprawił wynik w dwuboju o 4 kg, a Igor o 7 kilogramów.

Wczesnym rankiem 16 maja w niedzielę startował jedyny ostrołęczanin wśród 17-latków. Aleksander Płodziszewski rywalizował w kategorii wagowej 81 kg. Wyrwał on 60 kg, w podrzucie wybił sztangę nad głowę o wadze 71 kilogramów. W dwuboju zgromadził 131 kg i z tym rezultatem zajął 10 lokatę tej kategorii wagowej. Pobił wszystkie rekordy zarówno w rwaniu, podrzucie jak i dwuboju o 11 kg.

Po przerwie w treningach wymuszonej przez epidemię uzyskane wyniki naszych zawodników są świetne. Wszyscy nasi zawodnicy ustanawiają nowe rekordy życiowe, w poszczególnych bojach jak i w dwuboju. Gratulujemy im uzyskanych wyników, zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów oraz czerpania radości z uprawiania sportu.

W.N.