MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW U20

Od 23.04 do 25.04.2021 r., na zamojskich pomostach toczyły się walki o tegoroczne tytuły mistrzowskie wśród juniorek i juniorów w dyscyplinie olimpijskiej, jaką jest podnoszenie ciężarów. Nie mogło, więc zabraknąć ostrołęckiego reprezentanta do 20 lat. Pod opieką prezesa UKS ATLETA wystąpił Marcin Kulesza w kategorii wagowej 96 kg.

W niedzielny poranek, bo już o 7:00 ważenie a o 9:00 do rywalizacji przystąpiło 14. najlepszych siłaczy w Polsce tej kategorii wagowej. Rwanie Marcin rozpoczął ze skutkiem pozytywnym na ciężarze 77 kg. W drugim podejściu zadysponował na sztangę 83 kg, które sprawiło problem i nie zostało zaliczone. Po nieudanym podejściu emocje wzrosły przy trzecim podejściu do tego samego ciężaru, które zaliczył i ukończył ten bój z wynikiem 83 kg. Pierwsze podejście w podrzucie na sztandze ważącej 103 kg zaliczone w ostatniej sekundzie, co wzmogło emocje w drużynie ATLETY. Druga próba była nieudana na ciężarze 110 kg, która to jeszcze bardziej podniosła ciśnienie krwi ostrołęckiej ekipie. Do trzeciej próby zwiększono ciężar na 111 kg by mieć więcej czasu na odpoczynek. Taktyka okazała się skuteczna i Marcin bez uwag sędziów wynosi sztangę o tym ciężarze nad głowę. W dwuboju gromadzi 194 kg i pozwala na uplasowanie się na 9. pozycji w Polsce wśród ciężarowców kategorii do 96 kg. Zajmuje tę samą pozycję, którą wywalczył w Gdańsku roku 2020 roku, gdzie również walczących było czternastu. Bycie dziewiątym sztangistą w kraju to jest sporo i wymaga wielu wyrzeczeń. Marcina Kuleszę stać na dużo więcej i mogło być lepiej – mówi trener Władysław Niedźwiecki.

Na zawodach była też okazja spotkać się z olimpijczykiem w podnoszeniu ciężarów SZYMONEM KOŁECKIM. Zdobywcą srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008, 4-krotnym medalistą mistrzostw świata, 6-krotnym medalistą mistrzostw Europy (5-krotny mistrz Europy).