Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza do 23 lat

Juniorka młodsza i juniorzy pod opieką trenera Władysław Niedźwieckiego w rywalizacji z młodzieżowcami Mazowsza

Julia Stachurska – juniorka młodsza i trzech juniorów – Dawid Kalwara, Radosław Krupa i Janusz Olkowski w sobotę 22 czerwca 2024 roku rywalizowali z młodzieżowcami o tytuły najlepszych na Mazowszu w Siedlcach. Młodzieżowy to ciężarowcy w wieku od 20 do 23 lat. Julia to uczennica ZSZ Nr 4 Ostrołęka a wszyscy trzej chłopcy to uczniowie ZSZ Nr 1 w Ostrołęce.

Start Juli był traktowany jako sprawdzian formy w przygotowaniach do Mistrzostw Polski juniorek młodszych 4 lipca w Biłgoraju. Natomiast Radek, robił sprawdzian przed startem Mistrzostwach Polski seniorów 29 lipca w Ciechanowie. Dawid zaliczał zawody by pauza w startach spowodowana przerwą wakacyjną była krótsza. Janusz pojechał jako nowicjusz zdobywać doświadczenie.

Julia z wynikiem 140 kg (63 i 77) stanęła na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wagowej a 4. w klasyfikacji open. Radek z wynikiem 181 kg (82+99) w kategorii 89 kg uplasował się na piątej pozycji a 15. open. Dawid wyrwał 72 kg ale nadrobił w podrzucie 94 kg ustanawiając zarazem rekord życiowy w tym boju zajmując szóstą lokatę w kategorii 81 kg a 16. Open. Janusz ważący 70 kg wyrwał 55 kg a podrzucił 63 kg. Z wynikiem 117 kg w dwuboju Janusz zdobył brązowy medal kategorii wagowej do 73 kg a 19. wśród mazowieckich młodzieżowców. Sztanga o wadze 70 kg została poprawnie wybita przez Janusza nad głowę ale opuszczona sekundę przed komendą opuść podaną przez sędziów. Typowy błąd radości z udanego podejścia popełniany przez początkujących.

Drużynowo zwyciężyli gospodarze zawodów a UKS ATLETA Ostrołęka tuż za podium.