Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

W dniach 24-25 maja 2019 rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Na pomostach w Stoku Lackim o laur najlepszych walczyło 41 pań i 70 panów. Wśród ciężarowców z roczników 1996 – 1998, którzy uzyskali prawo startu był Patryk Mocek, zawodnik ostrołęckiego UKS ATLETA.

Patryk Mocek startował w kategorii wagowej 81 kg, który limit startowy uzyskał 3 marca na Młodzieżowych Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie. Pierwszy bój rwanie rozpoczął od 75 kg z pozytywnym werdyktem sędziowskim. W drugim podejściu zadysponował na sztangę 80 kg, które to nie uzyskało akceptacji sędziów. Na tym samym ciężarze podszedł do trzeciej próby, wyrywa sztangę nad głowę i ku wielkiemu zdziwieniu, sędziowie nie zaliczają tej próby. Po tych niepowodzeniach w rwaniu, pierwsza próba w podrzucie na sztandze o wadze 95 kg, mimo wybitej nad głowę również kończy się brakiem akceptacji sędziów. Patryk powtarza kolejne podejście na tym samym ciężarze sztangi i uzyskuje akceptację wszystkich sędziów. Po zaliczeniu drugiej próby podrzutu nastąpiła ulga i zawodnik będzie klasyfikowany w dwuboju olimpijskim. Następnie wykonuje trzecie podejście w podrzucie na 100 kg, za które nie otrzymuje uznania w oczach dwóch sędziów. Patryk kończy zawody z wynikiem w dwuboju 170 kg (75+95) na czternastej pozycji w kraju wśród zawodników U-23 do 81 kilogramów.

We wszystkich sześciu podejściach Patryk wynosił sztangę nad głowę, a tylko po jednym w każdym boju zostało uznane przez sędziów. Naszego zawodnika stać na więcej i liczyliśmy na lepszy wynik w dwuboju oraz wyższą lokatę.

W.N.