Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezesa LZS w podnoszeniu ciężarów

Złoto, srebro i kolejne rekordy naszych sztangistów.

Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezesa LZS w podnoszeniu ciężarów odbywały się od 25 do 17 listopada 2022 rok na ciechanowskich pomostach. W zawodach uczestniczyli zawodniczki i zawodnicy tylko 5-ciu kategorii wagowych trzech grup wiekowych, tj. junior młodszy, junior i senior z 16 polskich klubów. Po uczestnictwie 25 listopada w finale mazowieckiej ligi podnoszenia ciężarów i finale wojewódzkiego wieloboju atletycznego w Mistrzostwach o Puchar wystąpiła tylko dwójka ostrołęczan. Kacper Mróz i Igor Rutkowski rywalizowali w kategorii wagowej do 61 kg a grupie wiekowej junior młodszy – do 17 lat. Obaj spisali się fantastycznie bo zajęli najwyższe stopnie podium tej kategorii wagowej. Poza tym Kacper poprawił dwa rekordy życiowe ustanowione dzień wcześniej, tj. w podrzucie na 61 kg i zarazem w dwuboju na 111 kg. Natomiast, Igor zdobywa złoty medal i poprawia rwanie z 56 kg na 57 kg a dwubój z 129 na 130 kg.Jako klub zajęliśmy 8. pozycję z 55 punktami, a zwyciężyli zawodnicy CLKS Ciechanów przed WLKS NOWE IGANIE Siedlce i AZS AWF Biała Podlaska. Listę zamknęli na 18 pozycji zawodnicy z Gryf Bujny Wola Krzysztoporska z 8 punktami. Pieczę trenerską pełnił pan Zenon Grądzki.