Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego

Od 27 stycznia do 7 lutego 2019 roku w Ośrodku Sportowym Szkolenia Młodzieży w Siedlcach trwało zgrupowanie sportowe ciężarowców Kadry Wojewódzkiej młodziczek i młodzików, juniorek i juniorów młodszych, juniorek i juniorów oraz młodzieżowców. Uczestnikami tego zgrupowania zostali również sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA z Ostrołęki. Powołania od trenera Kadry Wojewódzkiej otrzymali: juniorki młodsze – Julia Kotowska i Nikola Strzelczyk, junior – Dominik Kulesza i młodzieżowiec Patryk Mocek.
Na zakończenie tego zgrupowania 6 lutego 2019 roku zostały przeprowadzone zawody w podnoszeniu ciężarów do lat 17 (roczniki 2002 – 2006) o Mistrzostwo Powiatu Siedleckiego.
O jak najlepsze lokaty Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego wśród juniorek młodszych dzielnie walczyły dwie sztangistki Ostrołęckiego ATLETY. Julia Kotowska (2003) z wynikiem 52kg w dwuboju kategorii wagowej 55kg wywalczyła brązowy medal. Zwyciężczynią została o rok starsza Klaudia Celińska-Mysław mistrzyni Polski LZS 2018 roku z WLKS Siedlce, a drugą lokatę wywalczyła także o rok starsza Oliwia Dang z Feniks Siedlce. O prymat najlepszej atletki w kategorii wagowej 87kg walczyła Nikola Strzelczyk (2003). Z wynikiem 56kg Nikola zajęła drugą lokatę otrzymując medal srebrnego koloru. Złoto tej kategorii wywalczyła o dwa lata młodsza Julia Duda z UOLKA Ostrów Mazowiecka.
Gratulujemy powołania do kadry i życzymy kolejnych sukcesów.
Juniorzy i młodzieżowcy ze względu na to, że niebawem odbędą się Mistrzostwa Mazowsza U-20 i U-23 jako eliminacje do Mistrzostw Polski nie startowali.

W.N.