Rywalizacja mazowieckich drużyn w podnoszeniu ciężarów

Wszyscy Atleci na rekordowo.

Było to 8 grudnia 2018 roku w siedleckiej hali sztangistów. Rozgrywano tam Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza w podnoszeniu ciężarów 3 kategorii wiekowych (do 15, 17 i 20 lat). Każdy klub z Mazowsza mógł wystawić dowolną liczbę drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych.

UKS ATLETA wystawił jedną drużynę do lat 20, która gromadząc 626 punktów, została brązowym medalistą mistrzostw Mazowsza. Natomiast, druga drużyna do 17 lat wywalczyła piątą lokatę w rozgrywanych mistrzostwach. W klasyfikacji OPEN, jako drużyna zgromadzili 782 punkty wg tabeli Sinclai’ra, co uplasowało ostrołęckich atletów na szóstej pozycji wśród mazowieckich klubów.

 

Klasyfikowano również w poszczególnych kategoriach wagowych obowiązujących tylko do końca tego roku. Pierwszym startującym atletą był Jakub Duszak ważący 64 kg. Ustanowił on, 3 nowe rekordy. Wyrwał 55 kg, podrzucił 68 kg co dało również nowy rekord =123 kg w dwuboju i piątą lokatę tej wagi.

Pozostała trójka reprezentantów Ostrołęki startowała w trzeciej grupie zawodników rozgrywanych zawodów. Przemysław Szabłowski i Rafał Gnoza rywalizowali w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Przemek uzyskał w dwuboju 121 kg (55 rwanie+66 podrzut), poprawiając każdy bój o 6 kg, a ciężar dźwignięty w dwuboju miesiąc temu aż o 12 kilogramów. Natomiast Rafał wydźwigał 132 kg w dwuboju (rwanie 57 i 75 podrzut), poprawiając rwanie o 2 kg, podrzut o 5kg, a dwubój o 7 kilogramów. W tej kategorii wagowej Przemysław Szabłowski był IX, a Rafał Gnoza VIII.

Jako ostatni podchodził do swoich prób Dominik Kulesza, którego występ należy uznać za koncertowy. Rwanie rozpoczął ciężarem 102 kg, w drugiej próbie pewnie zaliczył 110 kg, a w trzeciej poprosił na sztangę 115 kg, którą w pięknym stylu wyrwał nad głowę. Podrzut rozpoczął od 125 kg, drugie podejście wykonał na 135 kg, a trzecią próbę wykonał również bezbłędnie na sztandze ważącej 141 kilogramów. W dwuboju udźwignął 256 kilogramów, tym samym poprawiając rekord życiowy o 13 kg, w rwaniu o 4 kg więcej, a w podrzucie o 6 kilogramów. Tym wynikiem zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 105 kilogramów. Na takich ciężarach to już bardzo poważne dźwiganie.

Bardzo piękny start wszystkich naszych zawodników pod względem uzyskanych wyników i 11 zaliczonych prób na 12 możliwych.

Opiekę trenerską pełnili Zbigniew Janczewski i Władysław Niedźwiecki, a utrwalali przez foto i wideo rekordzistka Polski Masters w podnoszeniu ciężarów Justyna Niedzwiecka i początkujący sztangista klubu Krystian Łuba.

W. N.