Wielobój „Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego

W czwartek 16 maja 2024 r na obiektach Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce przy ul. Kazimierzowskiej odbyły się zawody wieloboju atletycznego „Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego.

W ten sposób nie tylko dano możliwość współzawodnictwa dzieciom do 13 roku życia ale także uczczono pamięć zasłużonego działacza sportowego, sędziego klasy międzynarodowej, który sędziował podczas Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008, Zygmunta Wielogórskiego.

Dzieci rywalizowały w grupach wiekowych (12-13 lat i poniżej 12 roku życia) w 4 konkurencjach, rzut piłką lekarską, trójskok, bieg wahadłowy 4×10 m oraz w podrzucie na technikę lub wykonując przewrót w przód.

Z UKS ATLETA Ostrołęka w zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów. W grupie do 11 lat tylko Błażej Bakuła, który był najlepszy wśród chłopców, dziewcząt w tej grupie nie zabraliśmy. W najstarszej grupie dziewcząt godnie reprezentowała Pola Michalak zajmując drugą lokatę a Pola Larenta i Natalia Sokołowska uplasowały się tuż za podium.

W grupie chłopców 12-13 lat zwyciężył ostrołęczanin Szymon Padzik, a na drugim miejscu uplasował się także ostrołęcki wieloboista Wojciech Bakuła.

Drużynowo JAK ZAZWYCZAJ zwyciężyli zawodnicy ostrołęckiego UKS Atleta.

Serdecznie gratulujemy