Wielobój Atletyczny o Puchar Marszałka Woj. Mazowieckiego 26.09.20121 Siedlce

Ciężarowo ciężki wrzesień dal ostrołęckich atletów.

Wiele wylanego potu w wakacyjnych przygotowaniach dały porządne efekty we wrześniowych zmaganiach naszym atletom a okazji do pomostowych potyczek nie brakowało.

26 września w Siedlcach kolejny udany start zawodników UKS ATLETA Ostrołęka. Za nami start w Wojewódzkim Turnieju Wielobojowym o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Turniej wielobojowy rozgrywany był w czterech konkurencjach: bieg wahadłowy 4×10 m, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za siebie i rwanie sztangi na technikę. Rywalizację prowadzono w dwóch grupach wiekowych dla dziewcząt (do 10 lat i do 13 lat) i tak samo w dwóch grupach wiekowych dla chłopców.

W grupie do 10 lat chłopców reprezentowali zawodnicy ATLETY Ostrołęka Wojciech Bakuła uczeń SP Białobiel i Dariusz Małkowski SP Ostrołęka. Bardzo utalentowany Wojtek Bakuła z liczbą 275 punktów został zwycięzcą w grupie chłopców do 10 lat. Udany pierwszy start miał początkujący Darek Małkowski uczeń SP 10 Ostrołęka, który ambitnie walcząc zgromadził 217 punktów i zajął 10. miejsce w tej grupie.

Podobnie w grupie chłopców do 13 lat startowało dwóch reprezentantów ATLETY Kacper Mróz i Kacper Krajza mieszkańcy Aleksandrowa. W tej grupie kolejny raz z 270 punktami rywalizację wygrywa Kacper Mróz, a Kacper Krajza z 209 punktami uplasował się na 8. pozycji.

W grupie dziewcząt do 13 lat z 278 punktami zwyciężyła Zuzanna Stursiak z Ciechanowa. Uczennice SP 10 Ostrołęka Gabriela Zapust i Julia Stachurska reprezentowały ostrołęcki klub w tej grupie. Julka z 220 punktami zajęła 9. lokatę a Gabriela z 211 punktami uplasowała się na 11. pozycji.

Ze względów rodzinnych w barwach UKS ATLETA zabrakło Aleksandry Orłowskiej z SP Obierwia zwyciężczyni poprzedniej edycji wieloboju do lat 10. Tu też liczyliśmy na zwycięstwo bardzo utalentowanej sportowo Oli. Zwyciężyła Agata Strzelczyk z Warszawy gromadząc 294 punkty.

Jak to na zawodach dla najmłodszych bywa, między próbami był czas na zabawę i śmiech, ale kiedy przychodził czas na próbę roześmiany wzrok zmieniał się na pełne skupienia spojrzenie. Nasi najmłodsi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i pokazali że mają predyspozycje, żeby walczyć jak równy z równym z zawodnikami z całego województwa. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą reprezentować nasz region na krajowych i światowych arenach sportowych.

W tak udanym starcie naszych zawodników opieką otaczali trenerzy UKS ATLETA Zenon Grądzki i Tadeusz Stolarczyk. Wielkie podziękowania dla państwa Małkowskich rodziców Darka za kibicowanie i uwieńczenie rywalizacji naszych podopiecznych.

W.N.