Brązowy medal na turnieju o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

Brązowy medal dla Rafała Gnozy w podnoszeniu ciężarów
W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy w Siedlcach zorganizował Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Prawo startu mieli młodziczki i młodziki (dziewczęta i chłopcy do 15 lat), juniorki i juniorzy młodsi (dziewczęta i chłopcy do 17 lat).

Do rywalizacji doszło 14 października 2018 roku na siedleckim pomoście, a stanęło tam 17 zawodniczek i 17 zawodników. Swoich przedstawicieli miały m.in. po dwa kluby z Łukowa i Siedlec, uczestniczyli również zawodnicy UKS ATLETA Ostrołęka i UOLKA Ostrów Mazowiecka.

Wśród nich, o jak najlepszą lokatę rywalizował Gnoza Rafał zawodnik UKS ATLETA Ostrołęka, prowadzony przez trenera Karola Janczewskiego, zarazem prezesa klubu.

Był to pierwszy krok w podnoszeniu ciężarów dla Rafała ucznia ostrołęckiego 1 Liceum Ogólnokształcącego. Pierwszy start ale bardzo udany. Zaliczył wszystkie sześć prób, które może ciężarowiec wykonać w dwuboju. W rwaniu rozpoczął od 45 kg, w drugim podejściu rewelacyjnie zaliczył 51 kilogramów i 55 kg w trzeciej próbie bez uwag sędziowskich.

Po zakończonym rwaniu chwila odpoczynku i kolejne trzy próby w podrzucie. Tu rozpoczął od 60 kg, by poprosić w drugim podejściu 66 kg, a w trzeciej próbie zadysponował 70 kg zaliczając ją poprawnie. Uzyskane 125 kilogramów w dwuboju pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w kategorii wagowej zawodników do 77 kg, wśród 17-latków.

Bardzo udany start, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W. N.