Ciężarowcy UKS Atleta z rekordami w Mistrzostwach Polski

podzrut_karolaKarol Żerański i Bartosz Marchwicki po udanym starcie w Mistrzostwach Mazowsza do lat 20, wystartowali w Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii wiekowej. W Nidzicy osiągnęli oni dobre rezultaty, bijąc swoje rekordy życiowe. To nie koniec ostatnich sukcesów UKS Atleta.

Dwa tygodnie temu na Mistrzostwach Mazowsza do 20 lat zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka Bartosz Marchwicki i Karol Żerański nowymi rekordami w podnoszeniu ciężarów zapewnili sobie prawo startu w zawodach tak wysokiej rangi jak Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat.

Bartosz Marchwicki startował w kategorii wagowej do 105 kilogramów i wyrwał 82 kilogramy a podrzucił 105 kilogramów. Łączny wynik w dwuboju to 187 kilogramy i lepszy od tego sprzed dwóch tygodni o 13 kilogramów. Tym wynikiem  zajął 23 miejsce.

Natomiast Karol Żerański wystartował w kategorii wagowej powyżej 105 kilogramów. W rwaniu zaliczył 101 kilogramów, a w podrzucie do trzeciego podejścia zadysponował i bezproblemowo podrzucił ciężar 126 kilogramów. W dwuboju uzyskał wynik 227 kilogramów, podwyższając ostatni rekord o 11 kilogramów. W przeliczeniu wg tabeli Synclair’a dało to jemu 237,41 punkty i zarazem zdobył on trzecią klasę sportową w tej dyscyplinie sportowej. Żerański uplasował się na 15 miejscu w swojej kategorii wagowej.

 

Start obu naszych ciężarowców jest bardzo udany jeszcze z tego powodu, iż obaj zawodnicy mieli udanych wszystkie sześć prób, co raczej w ciężarach jest trudnym zadaniem. – podsumowuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta.