Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego

W sobotę 24 października 2020 roku w Siedlcach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików, Juniorów młodszych i Juniorów, tj. odpowiednio do 15,17 i 20 lat w podnoszeniu ciężarów.

UKS ATLETA Ostrołęka wystawił dwie drużyny: drużynę juniorów U-20 i drużynę juniorów młodszych U-17. Drużyny mogły mieć maksymalnie trzy osobowe składy. W tej rywalizacji była prowadzona również klasyfikacja indywidualna w każdej kategorii wagowej. Natomiast do klasyfikacji drużynowej klasyfikowano wg punktacji Sinclair’a. Drużynę juniorów do 20 lat naszego klubu stanowili: Wiktor Trzciński w kategorii wagowej do 81 kg, Marcin Kulesza do 89 kg i Krystian Łuba powyżej 109 kg. Wszyscy trzej zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych w klasyfikacji indywidualnej. Wiktor zwyciężył wynikiem 190 kg w dwuboju (80 rwanie + 110 podrzut), ustanawiając jednocześnie dwa rekordy życiowe tj. w podrzucie o 3 kg więcej i o1 kg więcej w dwuboju. Krystian w dwuboju uzyskał 142 kg zdobywając złoty medal tej kategorii wagowej. Mimo, że w dwuboju uzyskał mniej o3 kg od rekordu życiowego to udało się jemu o 2 kg pobić rekord życiowy w rwaniu. Najbardziej spektakularne zwycięstwo odniósł Marcin. Zdobył złoty medal za uzyskanie w dwuboju 222 kilogramów, na który złożyło się 95 kg w rwaniu i 127 w podrzucie. Ustanowił o 1 kg większy rekord życiowy w rwaniu, o 2 kg w podrzucie i 5 kg w dwuboju.Drużynę juniorów młodszych stanowili: Aleksander Płodziszewski (do81 kg), Wiktor Krukowski (do 89) i Dawid Osowiecki (do 109). Niestety, w ostatniej chwili Wiktora z rywalizacji wyeliminowało przeziębienie. Za to dzielnie walczyli dwaj pozostali zawodnicy o jak najwięcej punktów dla drużyny. Piętnastoletni Olek wyrwał 50 kg a podrzucił 60 kg uzyskując 110 kg w dwuboju. Ustanowił rekord w podrzucie o 10 więcej i zarazem o 10 kg rekord życiowy w dwuboju. Drugi start w tej dyscyplinie z tym wynikiem zajął drugie miejsce na podium – srebrny medal. Podobnie jak Marcin w swojej kategorii wagowej zwyciężył szesnastoletni Dawid. Zdobył złoty medal za uzyskanie w dwuboju 147 kilogramów, na który złożyło się 67 kg w rwaniu i 80 w podrzucie. Ustanowił o 2 kg większy rekord życiowy w rwaniu, o 4 kg w podrzucie i aż 6 kg w dwuboju, zaliczając wszystkie sześć prób. Cztery złote medale i jeden srebrny to zdobycze indywidualne ostrołęckich atletów. W rywalizacji drużynowej juniorów U-20 zwyciężył WLKS Siedlce Nowe Iganie, drugi stopień na podium dzielnie wywalczyli nasi sztangiści, wyprzedzając MKS Pułtusk. Dwuosobowa drużyna juniorów młodszych spisała się również bardzo dobrze zajmując trzeci stopień podium. Ulegli tyko takim potęgom ciężarowym jak CLKS Mazovia Ciechanów – druga lokata i zwycięzcy WLKS Siedlce Nowe Iganie. Podsumowując 4 razy złoto i 1 raz srebro indywidualnie, oraz puchar za drugie miejsce drużynowo juniorów i puchar za trzecie miejsce drużynowo juniorów młodszych. Cieszymy się niezmiernie z bardzo udanego startu naszych zawodników – tyle medali i prawie same rekordy życiowe. To są efekty ciężkiej pracy zawodników jak również i wszystkich trenerów. (W.N.)