KUBA BORKOWSKI WYSOKO W TRÓJBOJU SIŁOWYM W SIEDLCACH

W dniu 19 marca br., zawodnik UKS Atleta Ostrołęka, Kuba Borkowski, wystąpił w Mistrzostwach Europy XPC w Trójboju Siłowym 2021. Nasz Atleta startował w kategorii OPEN do 100 kg. Zawody XPC Powerlifting European Championship 2021 odbywały się w Siedlcach w dniach 17-20.03.2021 r.

Borkowski zmagania zaczął od przysiadu ze sztangą. W pierwszym podejściu zaliczył 210 kg. W drugim 220 kg, zaś w trzecim wstał z ciężarem o 5 kg większym, jednak sędziowie nie zaliczyli próby.

Wyciskanie sztangi leżąc rozpoczął od nieudanego podejścia na 155 kg. Ciężar zalicza w drugim podejściu, a w trzecim uzyskuje 160 kg. Największą satysfakcję dała mu jednak trzecia konkurencja, czyli martwym ciąg. Zaczynając od ciężaru 250 kg, następnie 260 kg w trzecim podejściu osiągnął wynik 270 kg, o którym marzył od dłuższego czasu.

Podsumowując wynik końcowy (total) naszego reprezentanta w to 650 kilogramów. Ostatecznie jego wyniki pozwoliły mu uzyskać wysokie IV miejsce w swojej kategorii wagowej. Jest to wynik o 25 kg większy od ostatniego oraz duży, osobisty sukces Kuby, który coraz bardziej pnie się do góry w trójboju siłowym, a przede wszystkim reprezentuje UKS Atleta w tym sporcie siłowym.

Fot. Sylwester Szymczuk bodybuilding Photography