Memoriał trenera Zygmunta Klepackiego 11.09.2021 Ostrów Mazowiecka

11 września 2021r. odbył się w Ostrowi Mazowieckiej I Memoriał im. Zygmunta Klepackiego w Podnoszeniu Ciężarów. Nasz klub, na zaproszenie UOLKA Ostrów Mazowiecka pod opieką trenera Jakoba Borkowskiego wystawił dwóch zawodników: Igora Więcha i Aleksandra Płodziszewskiego.

Igor w rwaniu zaliczył wszystkie trzy podejścia, włącznie z ostatnim – 40kg, które jest jego nowym, oficjalnym rekordem w tym boju. W drugiej próbie podrzutu zaliczył 53kg, również podnosząc rekordowy ciężar. Trzecie podejście na 55kg zostało niestety niezaliczone.

Olek rwanie rozpoczął od 55kg, podrzut – od 70kg. Pierwsze podejścia zostały zaliczone przez młodego sztangistę, natomiast obydwa drugie – rwanie 60kg oraz podrzut 77kg niestety, jak na złość, nie udały się. Na szczęście Olek zdołał zaliczyć podwyższone trzecie podejścia, uzyskując w rwaniu 63kg, a w podrzucie 80kg. Oba te wyniki są kolejnymi rekordami tego zawodnika.

Olek zdobył czternaste miejsce, natomiast Igor uplasował się na siedemnastym. Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze, upamiętniając wieloletniego działacza sportowego Zygmunta Klepackiego.

Start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany. Obaj zawodnicy ustanowili rekordy w poszczególnych bojach jak i dwuboju.

W.N.