Mistrzostwa Mazowsza Z LZS do 17 lat

Kolejny wyborny start sztangistów ostrołęckiego klubu ATLETA, po zmaganiach sprzed tygodnia o tytuł najlepszej drużyny Mazowsza w podnoszeniu ciężarów.

15 grudnia 2018 roku w siedleckiej hali sztangistów rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów  do 17  lat. W tę grudniową sobotę udział o prymat najlepszych sztangistów LZS Mazowsza wzięło 4 zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka.  Byli to Jakub Duszak w kategorii wagowej do 69 kg, Mateusz Piórkowski i Przemysław Szabłowski do 77 kg oraz Rafał Gnoza do 85 kilogramów.

Już po wadze zawodników było widać, że nastąpi rywalizacja nie tylko pomiędzy zawodnikami różnych klubów, ale także między zawodnikami tej samej przynależności klubowej.

Tak też było w wadze do 77 kg pomiędzy zawodnikami UKS ATLETA Mateuszem Piórkowskim a Przemysławem Szabłowskim, którzy walczyli o trzeci stopień podium. Obaj zawodnicy uzyskali w dwuboju po 122 kilogramy i po 52 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie. Jak to w sporcie bywa o wyższej  pozycji decydowały szczegóły. W tym przypadku o lepszej lokacie zadecydowała kolejność uzyskania wyniku w poszczególnych bojach, a następnie kto pierwszy uzyskał wynik w dwuboju. Ponieważ Przemek te same ciężary co Mateusz dźwignął w drugich próbach a Matusz w trzecich, to automatycznie wcześniej uzyskał wynik w dwuboju i został brązowym medalistą kategorii wagowej do 77 kg. I tak Mateuszowi przypadła czwarta lokata tuż za Przemkiem. Należy wspomnieć, że Mateusz Piórkowski uzyskał wynik w dwuboju lepszy o 12 kilogramów więcej od wyniku z 10 listopada. Natomiast Przemek o 1 kg więcej od wyniku z 8 grudnia. Na najwyższym stopniu podium stanął zawodniku z klubu Klimat Łapy Grzegorz Godlewski, a drugi był Mateusz Ambroziak z UOLKA Ostrów Mazowiecka.

W wadze do 69 kg nie było już takiego napięcia między naszymi zawodnikami. Zwyciężył Adrian Kędziora z Feniks Siedlce, drugi był Paweł Złotkowski UOLKA Ostrów Mazowiecka a trzeci Tomasz Nowosielski WLKS Siedlce. Jakub Duszak z UKS ATLETA uplasował się na piątej pozycji z pięciokilogramową stratą do czwartego zawodnika w tej kategorii wagowej. Duszak w dwuboju udźwignął 135 kg (60 rwanie + 75 podrzut). Tym samym poprawił rwanie o 5 kg i podrzut o 7 kg, a w dwuboju o 12 kg wynik uzyskany tydzień temu na tym samym pomoście.

Do nie co cięższych ciężarów podchodził zawodnik ostrołęckiego klubu Rafał Gnoza.  Wyrwał on 60 kg, podrzucił 80 kg a w dwuboju 140 kilogramów. Zarazem ustanawiając trzy rekordy życiowe w tydzień po starcie 8 grudnia 2018 roku. Tym wynikiem w kategorii wagowej do 85 kg Rafał Gnoza został Mistrzem Mazowsza Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do 17 lat na 2018 rok, wyprzedzając kolejnego zawodnika o 4 kilogramy.

Ciężarowcy UKS ATLETA startowali po przywództwem samego prezesa klubu Karola Janczewskiego.

Miłym akcentem tych mistrzostw, było wręczenie kolejnego awansu sędziowskiego na stopień sędziego – Państwowy II kategorii panu Władysławowi Niedźwieckiemu trenerowi ostrołęckich sztangistek i sztangistów.

Gratulujemy bardzo udany startów wszystkim ostrołęckim ciężarowcom i działaczom tej dyscypliny sportowej.

W. N.