Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS

Od 31 maja do 02 czerwca w Ciechanowie o tytuły najlepszych w Polsce Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów prowadzili zmagania sztangistki i sztangiści od 13 do 15 lat. UKS ATLETA Ostrołęka reprezentowało siedmioro ciężarowców pod opieką trenera Władysława Niedźwieckiego i Tadeusza Stolarczyka.

Dorota Gnoza z wynikiem 147 kg w dwuboju (63+84)została wicemistrzynią w kategorii wagowej +81 kg bijąc jednocześnie rekordy życiowe w podrzucie i dwuboju aż o 8 kg więcej. Tylko o 1 kg mniej podrzuciła od zwyciężczyni Oliwi Habierskiej (kadrowiczki) z Tarpana Mrocza. Maja Zera została brązową medalistką Polski w kategorii wagowej 76. Wyrwała 45 a podrzuciła 60 kg i w dwuboju uzyskała 105 kg. Ona również ustanowiła rekordy życiowe w podrzucie i dwuboju o 1 kg.

Jako pierwszy z chłopców naszej drużyny wystąpił Jakub Kawecki. Nasz trzynastoletni filigranowiec ważący zaledwie 45 kg wyrwał 26 kg, podrzucił 37 co dało 63 kg w dwuboju. Jego wyniki to same rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie 11. pozycji. Drugi na pomost w grupie B kategorii wagowej do 61 kg wyszedł także trzynastoletni Szymon Padzik. Wszystkie wyniki Szymona to same rekordy życiowe (56+70=126) i to aż o 18 kg więcej w dwuboju od wyniku uzyskanego 13 kwietnia. Szymon zajął 7. lokatę wyprzedając 4 zawodników grupy A. Po nim w kategorii wagowej 55 kg wyszedł na pomost Dariusz Małkowski. Wszystkie wyniki Darka to również same rekordy życiowe. Wyrwał 23, podrzucił 28 co dało w dwuboju 51 kg i z tym wynikiem uplasował się na 8. pozycji. Tym samym dołożył jednopunktową cegiełkę do klasyfikacji drużynowej. Następnym startującym był startujący w grupie A kategorii wagowej 61 kg Wojciech Bakuła. On wyrwał 61, podrzucił 72 co dało 133 kg w dwuboju i miejsce tuż za podium. Wszystkie wyniki to także same rekordy życiowe, a w dwuboju aż o 32 kg więcej. Tak zakończyliśmy ciężarowe zmagania o 21:30 w sobotę. W niedzielne południe wystąpił Jakub Romański w kategorii wagowej 81 kg. Jakub wyrwał 48 kg o 4 kg większy rekord życiowy, podrzucił 60 i w dwuboju 108 kg co też jest rekordem życiowym. Jego wynik pozwolił na zajęcie 5. pozycji i trzypunktowa cegiełka dołożona do klasyfikacji drużynowej.

Drużynowo zgromadziliśmy 25 pkt. tyle samo co sklasyfikowana drużyna z Gdańska na 6. miejscu i na 7. drużyna z Biłgoraju na 41 sklasyfikowanych drużyn z całej Polski. O zajętej pozycji drużyny decydowała liczba medali z lepszego kruszcu.

Przepiękny start naszych podopiecznych z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.