MISTRZOSTWA Woj. MAZOWIECKIEGO DO 16 LAT

23 listopada 2019 roku sobota była emocjonująca dla ostrołęckich ciężarowców. Dwóch z kilku najmłodszych zawodników UKS ATLETA Ostrołęka sekcji podnoszenia ciężarów wzięło udział w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego do 16 lat. O prymat najlepszego walczyli oni na pomostach ciechanowskiej siłowni im. Ireneusza Palińskiego.

Jako pierwszy startował Wiktor Wieremiejczyk w kategorii wagowej 67 kg. Zaliczył 5 udanych na sześć możliwych podejść. W rwaniu pierwsze podejście 40 kg, drugie 45 i trzecie 48 kg zalicza bezbłędnie. Podrzut rozpoczyna udanie od 50 kg, w drugiej próbie poprawnie zalicza 55 kg i rozochocony w trzeciej próbie podrzuca 60 kg ale to podejście nie otrzymuje uznania u sędziów. Tym samym uzyskuje 103 w dwuboju i ustanawia rekord życiowy w rwaniu i dwuboju.

Dawid Osowiecki w kategorii wagowej +102 kg rozpoczyna od 37 kg, w drugiej próbie podchodzi do 42 kg co jest o 1 kg więcej od jego rekordu w rwaniu i zalicza ją. W trzeciej próbie na sztandze o ciężarze 45 kg ustana nowy rekord życiowy w rwaniu. 47 kg to waga sztangi na której pierwszą próbę w podrzucie Dawid wykonuje poprawnie. Następnie podchodzi do 52 kg zaliczając bezbłędnie, co jest o 1 kg więcej od rekordu życiowego. Emocje rosną, następuje cisza a Dawid wykonuje poprawnie podejście trzecie na 55 kg ustanawiając kolejny rekord w podrzucie co daje 100 kg w dwuboju.

Podsumowując – Wiktor ustanawia dwa rekordy życiowe i zdobywa brązowy medal za trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej Juniorów do 16 lat. Dawid ustanawia aż 5 rekordów życiowych i z wynikiem 100 kilogramów w dwuboju staje na trzecim stopniu podium by zawieszono mu brązowy medal Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Juniorów do 16 lat na rok 2019. Te mistrzostwa to siedem rekordów życiowych i dwa medale brązowe są bardzo dobrym dorobkiem ostrołęckich ciężarowców. Poza tym, trener Władysław Niedźwiecki odebrał puchar za 6 miejsce w klasyfikacji drużyn wywalczone tylko przez dwóch zawodników.

 Podczas tych zawodów w roli trenera startu wystąpił był ciężarowiec Narew Ostrołęka obecnie trener wspomagający pan Zenon Grądzki, natomiast w roli sędziego grupy dziewcząt trener klubowy pan Władysław Niedźwiecki.

W.N.