Ostrołęccy ciężarowcy z medalami w Siedlcach

bartoszmarchwicki_odbiera_srebrny_medalW niedzielę 13 grudnia w siłowni klubu WLKS Siedlce odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobry start zanotowali ostrołęccy ciężarowcy, dla których był to ostatni start w barwach KS Tytan Ostrołęka.

Mistrzostwa przeprowadzone zostały w czterech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców, tj. juniorek i juniorów do 15 lat, juniorek i juniorów do 16 lat, juniorek i juniorów do 17 lat oraz juniorek i juniorów do 20 lat.

W zawodach wystąpiło 25 dziewcząt w sześciu kategoriach wagowych oraz 37 chłopców w ośmiu kategoriach wagowych. Ostrołękę reprezentowali Karol Żerański w kategorii +105 kg oraz Bartosz Marchwicki w kategorii do 105 kg, obaj w grupie wiekowej do 17 lat. Warto podkreślić, że ostrołęccy ciężarowcy reprezentowali KS Tytan Ostrołęka, lecz od 1 stycznia będą już zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta.

Mimo dokuczającego przeziębienia zawodnicy Tytana prowadzeni przez szkoleniowców Władysława Niedźwieckiego i Antoniego Danisza spisali się na medal, a nawet na dwa. W kategorii wagowej do 105 kg klasyfikacji indywidualnej Bartosz Marchwicki uplasował się na drugiej pozycji, natomiast Karol Żerański zaliczył kolejny świetny start ustanawiając trzy rekordy życiowe, we rwaniu 86 kg, podrzucie 116 co dało w dwuboju jako trzeci rekord 202 kg, a w klasyfikacji Sinclair’a 214,8 punktów. Jest to postęp o 21 kg od ostatniego wyniku uzyskanego 26 września 2015 roku na Indywidualnych Mistrzostwa Mazowsza w Pułtusku. W silnie obsadzonej kategorii wagowej ten wynik dał Karolowi piątą lokatę. Zawodnik z Ostrołęki jest coraz to bliżej uzyskania trzeciej klasy sportowej, która wynosi 230 punktów Sinclair’a.