Otwarte Mistrzostwa Warszawy

Walczyli o najlepszych w Warszawie i rywalizowali w MLPC.

I runda Mazowieckiej Ligi Podnoszenia Ciężarów i zarazem Otwarte Mistrzostwa Warszawy do 20 lat obyły się 11 marca na pomostach KPC Legia Warszawa.

W batalii o najlepszych udział wzięło siedmioro ostrołęckich ciężarowców po opieką trenerów: Karola Janczewskiego i Władysław Niedźwieckiego.

Jak zawsze pierwsze wystąpiły Olga Komoszewska, Julia Stachurska i debiutantka Maja Zera. Olga z wynikiem 62 kg  (rwanie 27+ podrzut 35)w dwuboju olimpijskiego zajmuje 4 lokatę w kategorii wagowej do 64 kg i ustanawia rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju. Natomiast Julia ustanawia rekordy życiowe po 1 kg w rwaniu i podrzucie oraz o 2 kg więcej na 115 kg w dwuboju. Bardzo dobry debiut zaliczyła Maja Zera. Wynikiem 68 kg (30+38) w dwuboju zajmuje 3 miejsce w kategorii wagowej do 64 kg.

W kategorii wagowej 67 kg walczył Kacper Mróz i Igor Rutkowski. Kolejny super start zalicza Kacper. Rwie 57 kg, podrzuca 75 kg a w dwuboju uzyskuje 132 kg. Ustanawia zarazem trzy rekordy życiowe o 2kg więcej w rwaniu, o 5 kg w podrzucie a o 7 kg w dwuboju. Igor również ustanawia trzy rekordy życiowe, tj. po 1 kg dokłada w rwaniu i podrzucie, a o 2 kg w dwuboju = 142 (61+81) kg.

W kategorii 73 i 89 kg startowali debiutanci; Dawid Kalwara i Radosław Krupa. Dawid wyrywa 45 kg, podrzuca 52 kg a w dwuboju uzyskuje 97 kg co pozwala na zajęcie 2. Miejsca tej kategorii wagowej. Radek rwie 40 kg, podrzuca aż 70 kg a razem uzyskuje 110 kg i staje na trzecim stopniu podium.

Minął zaledwie tydzień od ostatniego startu, a sztangiści ustanawiają kolejne rekordy i prawie wszyscy stają na podium.