Wojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego do 17 lat w podnoszeniu ciężarów

Tydzień po mistrzostwach Mazowsza do 15 lat (młodzików) 25 września w Siedlcach rozegrany został Wojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego do 17 lat w podnoszeniu ciężarów.

W tej dyscyplinie sportowej Ostrołękę reprezentowali sztangiści UKS ATLETY: Gabriela Zapust uczennica SP 10, Igor Więch uczeń SP 1 i Aleksander Płodziszewski uczeń ZSZ Nr 1.

Gabriela Zapust w kategorii wagowej 81 kg wyrwała 41 kg i podrzuciła 57 kg ustanawiając zarazem 3 rekordy życiowe. W dwuboju zgromadziła 98 kg co pozwoliło młodziczce wśród juniorek młodszych stanąć na trzecim stopniu podium. Igor Więch w kategorii wagowej do 49 kg wyrwał 42 a podrzucił 54 kg i ustanowił rekord życiowy w rwaniu i dwuboju. W dwuboju zgromadził 96 kg i ponownie tak jak tydzień temu jako młodzik był najlepszy tym razem wśród juniorów młodszych. Junior młodszy Aleksander Płodziszewski w kategorii wagowej 81 kg w rwaniu uzyskała tylko 55 kg, co jest poniżej jego możliwości, ale w podrzucie bezbłędnie wybił sztangę nad głowę o ciężarze 80 kg. W sumie za zgromadzone 135 kg w dwuboju stanął na drugim stopniu podium.

Trzeci z kolei świetny start ostrołęckich atletów, tym razem pod opieką trenera Zenona Grądzkiego.

W.N.