Wyciskanie sztangi Leżąc w Szczytnie

W ostatni weekend kwietnia 2019 roku ciężarowcy UKS ATLETA Ostrołęka rywalizowali na trzech sportowych frontach. Odbywało to się na arenach sportowych w Kwidzynie, Szczytnie i Siedlcach.

Na tzw. drugim froncie sportowych w Szczytnie 27.04.2019 na V Mistrzostwach Gminy Szczytno w wyciskaniu sztangi leżąc Uczniowski Klub Sportowy ATLETA reprezentowali seniorzy: Krzysztof Cybulski, Wiesław Cybulski i młodzieżowiec Jakub Borkowski.

W formule „Wielokrotne wyciskanie leżąc sztangi o wadze połowy masy własnego ciała” Uczniowski KS ATLETA Ostrołęka reprezentował Wiesław Cybulski mieszkaniec miejscowości Żebry Ostrowy.

Pan Wiesław jako pierwszy wystąpił w kategorii wagowej do 83kg i sztangę o wadze 37kg wycisnął aż 121 razy. Ten rezultat zmroził występujących po nim uczestników i osiągnięty wynik dał niekwestionowane zwycięstwo zawodnikowi reprezentującemu nasz klub.

Natomiast, w formule „Wyciskanie leżąc sztangi o największym ciężarze” kategorii wagowej do 105kg wystąpił Krzysztof Cybulski, a w kategorii wagowej do 125kg klub reprezentował Jakub Borkowski. Pan Krzysztof z wynikiem 145kg uplasował się na czwartej pozycji, a Jakub Borkowski z wynikiem 155kg zajął miejsce dziewiąte.

Jak widać i w tych konkurencjach siłowych zawodnicy UKS ATLETA Ostrołęka odnoszą sukcesy.

Serdecznie gratulujemy.

W.N.