Ambitne wyciskanie sztangi leżąc naszych zawodników w Ciechanowie

Ambitne wyciskanie siłaczy UKS ATLETA Ostrołęka wśród mocarzy z całej Polski w Ciechanowie

W dniu 10 listopada 2018 r. Galeria Fitness Kołecki gościła siłaczy podczas VIII Otwartych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta miasta Ciechanów.

Podczas zawodów można było podziwiać 44 zawodników pięciu kategorii wagowych z takich miejscowości jak : Puławy, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Płońsk, Nidzica, Giżycko, Łuków , Przasnysz, Wyszków, Płock, Kutno, Sierpc, Wrocław, Ostrołęka, Biała Podlaska , Bieżuń, Ojrzeń, Pabianice, Nowopole oraz z Ciechanowa.

W kategorii wagowej do 75 kg wygrał Chrzanowski Jakub z Przasnysza wyciskając 192,5 kg. Miejsce drugie zajął Żurawski Sebastian z Nowopola, a brązowy medal zdobył Kozłowski Łukasz z Ciechanowa. W tej kategorii wagowej startowała jedyna wyjątkowa kobieta Honorata Kozłowska z Białej Podlaskiej, która wycisnęła 130 kg zajmując 5 lokatę.

Kolejna kategoria wagowa do 85 kg zgromadziła 10 zawodników. Złoto dla Zielińskiego Tomasza z Wyszkowa za 220 kg, srebro dla Stojeckiego Norberta z Ciechanowa za 167,5 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Brzeziński Łukasz z Ojrzenia. Ostrołęcki UKS ATLETA w tej kategorii reprezentowali: Patryk Mocek z wynikiem 130 kg zajął 8 lokatę, a Wiesław Cybulski z wynikiem 105 kg został sklasyfikowany na 10 pozycji.

Następną kategorią była do 95 kg. Tutaj wystartowało 9 zawodników. Miejsce pierwsze przypadło Mariuszowi Marciniakowi z Gdańska za wyciśnięcie 207,5 kg, miejsce drugie zajął Fabiszewski Jarosław z Płocka targając 205 kg, a miejsce trzecie dla Sarnowskiego Rafała z Ciechanowa za 202,5kg.

W najliczniej obsadzonej kategorii do 110 kg niepokonany był Borowski Bartosz z Gdańska wyciskając 227,5 kg. Srebro zdobył Węglicki Michał z Mławy z wynikiem 220 kg oraz brąz dla Pilarskiego Kamila z Siedlec za wynik 217,5 kg. Zawodnik UKS ATLETA Ostrołęka Jakub Borkowski z wynikiem 155 kg zajmując 13 pozycję.

W ostatniej najcięższej kategorii do 125kg kg Złoto zdobył Kachelski Bartosz bijąc swój rekord życiowy i wyciskając 257,5 kg, na drugim miejscu stanął Drzewaszewski Łukasz z Płońska 220 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Dudek Robert z Bytomia z wynikiem 207,5 kg.

Poziom zawodów bardzo wysoki, a ich organizacją zajął się KS Ciechan i Szymon Kołecki oraz Galeria Fitness.

W. N.