Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 16 lat w podnoszeniu ciężarów

Po mistrzostwach w podnoszeniu ciężarów do 17 lat przyszedł czas na młodzików i juniorów młodszych. 10 listopada 2018 roku w siedleckiej kuźni podnoszenia ciężarów odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 16-stu.  Prawo startu mieli młodziczki i młodziki, juniorki i juniorzy urodzeni w latach 2002 do 2005.

Do rywalizacji doszło na siedleckim pomoście, a stanęło tam 17 zawodniczek i 23 zawodników. Swoich przedstawicieli miały m.in.  Siedlce, Maków Mazowiecki, Ciechanów, Ostrów Mazowiecka, Nowy Dwór Mazowiecki, Raszyn, Warszawa, Pułtusk. Brali też udział zawodnicy Klimatu Łapy z woj. podlaskiego należący do Okręgowego Mazowieckiego Związku Podnoszenia Ciężarów. UKS ATLETA Ostrołęka reprezentowali Mateusz Piórkowski i Przemysław Szabłowski w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Tym razem są to uczniowie ostrołęckiej „Metalówki”.

Tak się złożyło, że obaj zawodnicy o jak najlepszą lokatę rywalizowali z sztangistami klubów wymienionych miejscowości, a zarazem między sobą. Na dodatek był to ich pierwszy krok w podnoszeniu ciężarów, co było dodatkowym stresem.

Mateusz i Przemek zaliczyli poprawnie wszystkie próby w dwuboju. Mateusz rwanie rozpoczął od 47kg, potem podszedł do 50 i w trzecie próbie 53 kilogramy. Natomiast Przemek w pierwszej próbie zadysponował 42kg, potem 46 i w trzeciej 49 kilogramów. Osiągnięte rezultaty w rwaniu dawały odpowiednio sztangistom Atlety 3 i 4 pozycję w kategorii do 77kg.

Po zakończonym rwaniu chwila odpoczynku i kolejne trzy próby w podrzucie. Mateusz rozpoczyna podrzut od 48kg, drugie podejście 53, a w trzeciej próbie dźwiga 57kg. Przemek natomiast rozpoczyna wyżej bo od 51kg, potem podrzuca 56 i w ostatniej próbie aż 60kg. Uzyskanie wynik w dwuboju przez Mateusza 110kg pozwoliło na zajęcie 4 miejsca wśród chłopców ważących do 77kg, przegrywając trzecią lokatę o 2kg. Ambitnie walczący Przemek uzyskał w dwuboju 109kg i zajął 5 miejsce o 1kg za kolegą klubowym.

Dla Mateusza i Przemka były to ogromne przeżycia i nowe doświadczenia sportowe. Osiągnięte wyniki w dwuboju i poszczególnych bojach dużo wyższe od uzyskiwanych na treningach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekę trenerską sprawowali pan Zbigniew Janczewski i Władysław Niedźwiecki

W.N.