X GRAND PRIX W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW O PUCHAR BURMISTRZA NIDZICY I PUCHAR STAROSTY NIDZICKIEGO

19 października 2018 roku w nidzickiej hali widowiskowo- sportowej przeprowadzono X Grand Prix Nidzicy w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Burmistrza Nidzicy, a 20 października 2018 roku odbył się X Międzynarodowy Drużynowy Turniej Podnoszenia Ciężarów o Puchar Starosty Nidzickiego.

Pierwszego dnia odbyły się zawody podnoszenia ciężarów w następujących konkurencjach: rywalizacja młodzieży na technikę, rwanie i podrzut kobiet oraz juniorów do lat 16-17.

Wyniki rywalizacji „na technikę”:
1. Yarashuk Maxim (Białoruś),
2. Horvath Lukáš (Rotas Rotava Czechy),
3. Burakowski Jakub (Mazovia Ciechanów).

Rywalizacja kobiet:
1. Brzostek Karolina (UOLKA Ostrów Mazowiecka)
2. Kulik Karolina (Meyer Elbląg)
3. Rzepecka Dominika (Mazovia Ciechanów).

Wyniki rywalizacji juniorów 16-17 lat:
1. Kołecki Daniel (Ciechan Ciechanów),
2. Kurdybakha Dmytro (Epicenter, Ukraina),
3. Kalinowski Dominik (Ciechan Ciechanów).
W tych rywalizacjach nie uczestniczyli zawodnicy UKS ATLETA Ostrołęka.

 

W drugim dniu zmagań sztangistów rozegrano turniej drużynowy o puchar Starosty nidzickiego. W tych zawodach UKS ATLETA Ostrołęka reprezentował Dominik Kulesza i jego trener.

 

Do rywalizacji przystąpiło 19 ekip w tym cztery zagraniczne (Czechy, Ukraina, Rosja, Białoruś). Poszczególne ekipy mogły wystawić do składu 4 mężczyzn i 1 kobietę, a do rywalizacji przystąpiło 105 zawodników i zawodniczek. Kasyfikacja zawodników odbywała się wg punktacji Sinclair’a.

 

Rywalizację wygrali ciężarowcy ekipy Ciechan Ciechanów przed Meyrem Elbląg i sztangistami TS Nida. Na pozostałych miejscach uplasowały się ekipy: Zawisza Bydgoszcz, Husaria Lubraniec, Mulks Terespol, UOLKA Ostrów Mazowiecka, Epicenter (Ukraina), Mazovia Ciechanów, Star Maków Mazowiecka, Białoruś, Rota Rotava (Czechy), Siła Bartoszyce, Kaliningrad, Start Grudziądz, Mosir Nowy Dwór Mazowiecki, Luks Kurzętnik, UKS ATLETA Ostrołęka i Łokietek Brześć Kujawski.

 

Klasyfikację indywidualną w kategorii do 15 lat wygrał Maksim Wołodymir (Ukraina). Drugi był Maciej Szymański z Husarii Lubraniec, a trzecią lokatę wywalczył zawodnik Łokietka Brześć Kujawski Hubert Tomczak.

 

W rywalizacji 18 lat i starsi najlepszy okazał się Patryk Banaszewski (Start Grudziądz). W tej kategorii wiekowej wystąpił zawodnik UKS ATLETA Ostrołęka Dominik Kulesza. Wszystkie jego sześć podejść znalazło uznanie u wszystkich sędziów, co należy zaznaczyć, że nie jest to częste w podnoszeniu ciężarów. Rwanie rozpoczął od 95 kg, w drugiej zaliczył 102 kg a w trzeciej wyrwał 108 kg. Drugi bój, podrzut rozpoczął asekuracyjnie, bo od 120 kg w pierwszej próbie, w drugiej zadysponował 130 kg a w trzeciej udźwignął 135 kg. W dwuboju uzyskał 243 kilogramy wyrównując dotychczasowy rekord życiowy w dwuboju i podrzucie, a 275 punktów Synclair’a. Ten wynik pozwolił na zajęcie 14 pozycji w kategorii 18 lat i starsi, a 20 miejsce w klasyfikacji Open na 105 startujących. Szkoda, że nie mogliśmy wystawić więcej zawodników.

Przy okazji dziękujemy za wsparcie w działalności klubu następującym firmom: KAN-WOD, POL-PAW, STAN-OIL, HYDRAL, FRAMING i Decathlon Ostrołęka.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Banaszewski (Start Grudziądz). Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Brzostek (UOLKA Ostrów Mazowiecka)

 

Wszyscy zawodnicy stosownie do zajętych miejsc otrzymali nagrody, puchary i medale. Pamiątkowymi medalami i upominkami obdarzono również trenerów i sędziów tych zawodów.

To była profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem wszystkich działaczy Nidzicy zorganizowana impreza sportowa popularyzująca podnoszenie ciężarów. Na dowód tego należy wspomnieć, że z owych zawodów była bezpośrednia, bardzo dobrej jakości transmisja video na kanale Warmia Sport. Link https://www.youtube.com/watch?v=653dmfqXuE0&feature=player_embedded

Opiekę trenerską prowadzili pan Zenon Grądzki i Władysław Niedźwiecki

W.N.