I Rzut Ligi Wojewódzkiej Wieloboju Atletycznego

Wspaniała zabawa wielobojowa, w której warto było uczestniczyć. Warto było sprawić radość dzieciom.

W dniu 12. kwietnia 2019 r., na obiektach NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się I RZUT LIGI WOJEWÓDZKIEJ WIELOBOJU ATLETYCZNEGO. Nasz region w zawodach reprezentował 10 osobowy zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka. Zespół ten tworzyło troje uczniów Szkoły Podstawowej z Obierwi, jedna uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce i 6 dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr10 w Ostrołęce. O prymat najlepszego wieloboisty rywalizowało 20 dziewcząt i 45 chłopców z województwa mazowieckiego.
Wielobój atletyczny rozgrywany był w czterech konkurencjach sportowych, tj.
1. bieg wahadłowy 4x10m;
2. skok w dal z miejsca obunóż;
3. siady z leżenia na plecach i
4. rwanie na technikę.
Osiągnięte wyniki w poszczególnych konkurencjach przeliczano na punkty i to one wyznaczały uzyskane miejsce w zawodach.
W klasyfikacji indywidualnej ostrołęckie ATLETKI uplasowały się na następujących pozycjach: Dominika Sokołowska SP 10 zajęła 5 miejsce, Maja Kulesza SP10 zajęła 6 lokatę, Gabriela Zapust SP10 na 8 pozycji, Julia Wysocka SP10 ukończyła zawody na 9 miejscu, Nikola Zakrzewska SP10 wywalczyła 10 lokatę, Oliwia Janczewska z SP1 na 11 pozycji, na 14 pozycji Oliwia Niedzwiecka SP Obierwia a tuż za nią była Dagmara Krawczyk SP10.
W klasyfikacji chłopców Kacper Mróz wywalczył 7 miejsce, a Kacper Krajza uplasował się na 19 pozycji. Obaj chłopcy to uczniowie SP w Obierwi.
Przeprowadzono również klasyfikację drużynową, w której to ambitnie walczący ATLECI z Ostrołęki zajęli 4 lokatę wśród 8 startujących drużyn województwa mazowieckiego.
Wielkie gratulacje dla dziewcząt i chłopców oraz podziękowanie za ich wspaniałą i radosną rywalizację. Ogromne podziękowania ślemy ich rodzicom za pomoc dzieciakom w uczestniczeniu na treningach. Wszystko to zadziałało, dzięki zaangażowaniu zawodniczki ATLETY pani Justyny Niedzwieckiej, zawodnika ATLETY Jakuba Borkowskiego oraz oddanych sprawie ciężarowej trenerom Władysławowi Niedźwieckiemu i Karolowi Janczewskiemu.

W.N.