Mazowiecka Liga Wieloboju Atletycznego

Najazd ostrołęckich wieloboistów na Siedlce
Po mikołajkowej imprezie sportowej w SP 10 Ostrołęka zawodnicy UKS ATLETA Ostrołęka 7 grudnia 2019 roku startowali w kolejnej edycji Mazowieckiego Wieloboju Atletycznego.
Do Siedlec pojechała czternastoosobowa dobrze przygotowana drużyna. Było jedenaście ostrołęczan ze Szkoły Podstawowej Nr 10, dwóch mieszkańców Aleksandrowa i jedna dziewczynka z Obierwi.
Prowadzona była klasyfikacja w grupie wiekowej do 10 dla dziewcząt i chłopców oraz do 13 lat dla dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane w 3 konkurencjach ogólnorozwojowych – bieg wahadłowy 4x10m, skok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską i jednego boju z dwuboju olimpijskiego – rwanie sztangi na technikę
W grupie dziewcząt do 10 lat zwyciężyła Magdalena Polak, filigranowa ale bardzo utalentowana zawodniczka ostrołęckiego ATLETY. Magda zgromadziła ogółem 384 pkt. wyprzedzając dwie siedlczanki. Była najlepsza w biegu, rzucie i skoku, tylko w rwaniu na technikę miała notę niższą od rywalek o 3 punkty.
W grupie do 13 lat całkowita dominacja ostrołęczanek, 1 miejsce Oliwia Janczewski 355 pkt., najdalej skacząca tej grupy, tuż za nią Gabriela Zapust 346 pkt., najlepsza miotaczka piłką, trzecia z 334 punktami Maja Kulesza najlepiej biegająca. Tuż za podium Hanna Zalewska, piąta Gabriela Winnicka, szósta Julia Stachurska, siódma była Julia Wysocka najlepszy technik w rwaniu tej grupy, a na ósmej pozycji Oliwia Niedzwiecka.
Wśród dziesięcioletnich chłopców tym razem lepszy okazał się Mateusz Fertykowski – 371 pkt. z WLKS Siedlce, który wyprzedził zwycięzcę poprzedniej edycji wieloboju zawodnika ostrołęckiego ATLETY Kacpra Mroza – 365 punktów. Na 3 stopniu podium stanął również zawodnik ATLETY Kacper Krajza z 310 punktami.
Do 13 lat chłopców bezkonkurencyjny był Jakub Gryko – 389 pkt., uzyskując najwyższe noty ze wszystkich konkurencji. Drugi był również ostrołęczanin Wojciech Briks – 332 pkt., a trzeci z 327 punktami zawodnik siedleckiego WLKS.
Wygraliśmy 3 z 4 grup wiekowych co uplasowało atletów na najwyższym stopniu podium. Szkoda, że organizator odszedł od zasady nagradzania najlepszej zawodniczki, najlepszego zawodnika i najlepszej drużyny turnieju.
Świetny występ ostrołęczan, brawo ATLECI.
W.N.