Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Kwidzynie

W ostatni weekend kwietnia 2019 roku ciężarowcy UKS ATLETA Ostrołęka rywalizowali na trzech sportowych frontach. Odbywało to się na arenach sportowych w Kwidzynie, Szczytnie i Siedlcach.

Najwcześniej bo 27 kwietnia w sobotę o 12:15 rozpoczęła trzykrotna rekordzistka Polski MASTERS Justyna Niedzwiecka w XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. Rozgrywane one były na pomostach Nadwiślanina Kwidzyn w Kwidzynie. Pani Justyna rodem z Obierwi rwanie rozpoczęła pomyślnie od 35kg w pierwszym podejściu i to 1kg więcej od rekordu Polski. Drugie podejście na 37kg wykonane z dociskiem i nie uznane przez sędziów. Mimo nieudanego drugiego podejścia Justyna ryzykuje i w trzecim próbie podchodzi do sztangi ważącej 39kg o 1kg więcej od rekordu życiowego. Niestety atak na kolejny rekord Polski w rwaniu nie uzyskuje pozytywnej oceny sędziów. Należy nadmienić, że za rekordy Polski są uznawane wyniki uzyskane tylko na zawodach rangi Puchar Polski i Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy i świata. Rekord życiowy Justyny w rwaniu wynosi 38kg, ale uzyskany w Grand Prix nie jest rekordem Polski. Po rwaniu nastał czas na rozpoczęcie podrzutu. Pierwsze podejście wykonane na 46kg, ku wielkiemu zdziwieniu zawodniczki nie znajduje uznania w oczach sędziów. Kolejne podejście postanawia poprawiać na tym samym ciężarze sztangi i to ze skutkiem pozytywnym. W tym podejściu atletka ustanawia nowy rekord Polski w podrzucie. Pani Justyna jest zdeterminowana i w trzeciej próbie podrzutu postanawia podrzucić 50kg. Próba jest udana, wykonanie piękne, zaliczone przez wszystkich sędziów i kolejny rekord Polski ustanowiony przez sztangistkę ostrołęckiego klubu. 35kg w rwaniu oraz 46kg, 50kg w podrzucie i 85kg w dwuboju, to za jednym razem 4 rekordy Polski MASTERS w podnoszeniu ciężarów sztangistki UKS ATLETA Ostrołęka. Bardzo udany start naszej zawodniczki i zwycięstwo w kategorii wagowej do 71kg drugiej grupy wiekowej (40-44 lat) ozdobione medalem ze złotego kruszcu.

Do grodu leżącego nad rzeką Liwą 5km od Wisły na rywalizację wśród weteranów w podnoszeniu ciężarów wybrał się także prezes UKS ATLETA Ostrołęka pan Karol Janczewski. W godzinach porannych 28 kwietnia 2019 roku, rywalizował on w kategorii wagowej do 81kg i drugiej grupie wiekowej (40-44 lat). Pan prezes rwanie pozytywnie rozpoczął od 75kg, w drugim podejściu zalicza 80kg by w trzecim podejściu ustanowić rekord życiowy wyrywając 82 kilogramy. Po trzech pięknie zaliczonych próbach w rwaniu, rozpoczyna z wielkim apetytem poprawienie wyniku w podrzucie. Próba pierwsza na 90kg zaliczona bezbłędnie. Drugie podejście wykonane na 100kg również bezbłędne. No i próba trzecia, to poprawienie rekordu życiowego w podrzucie podjęte na 104 kilogramach okazuje się, że jeszcze nie teraz. Mimo nie poprawienia rekordu życiowego w podrzucie pan Janczewski ustanawia rekord życiowy w rwaniu 82kg i rekord życiowy 182kg w dwuboju. Osiągnięty wynik w dwuboju plasuje naszego Prezesa na drugiej pozycji wśród zawodników kategorii wagowej 81kg grupy drugiej i na jego piersiach zawisa medal ze srebrnego kruszcu.

Złoto i srebro, Mistrzyni i Wicemistrz zdobyte przez naszych zawodników to bardzo solidny dorobek medalowy.

Jak widać ciężarowcy UKS ATLETA godnie reprezentowali Ostrołękę na arenie krajowej, za co serdecznie im dziękujemy.

W.N.