Mistrzostwa Mazowieckiego Okręgu Podnoszenia Ciężarów do 17 lat

28 kwietnia niedziela 2019 roku to drugi dzień zawodów w podnoszeniu ciężarów dla ostrołęckich sztangistów. Siedleckie pomosty musiały wytrzymać nawałnicę 39 dziewcząt i 45 chłopców walczących o prymat najlepszych ciężarowców Okręgu Mazowieckiego do 17 lat.

Byli to zawodnicy klubów z miejscowości jak Ciechanów, Glinojeck, Łapy, Maków Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Siedlce i Warszawa.

Uczniowski KS ATLETA Ostrołęka zgłosił dwóch zawodników do rywalizacji siedemnastolatków. Wystąpił tylko Krystian Łuba kategorii wagowej +102, a Przemysław Szabłowski musiał pauzować z powodu urazu nogi przy pracach budowlanych.

Krystian rwanie rozpoczął od 45 kg, w drugim podejściu wyrwał sztangę o ciężarze 50 kg i w trzecim bardzo poprawnie wyrwał 53 kg, tym samym ustanawiając rekord życiowy. Podrzut równie dobrze rozpoczęty na 60 kilogramach, by w drugim podejściu zaliczyć 66 kg. No i trzecia próba na 70 kg wydawała się, że będzie tylko potwierdzeniem tego co już kilkakrotnie dokonywał. Niestety próba ta okazała się nie do zaliczenia. W dwuboju Krystian uzyskał 119 kilogramów i zajął czwartą lokatę w swojej kategorii wagowej. Rekord życiowy w rwaniu i bardzo blisko rekord życiowy w dwuboju.

Niebawem kolejne zawody dla siedemnastolatków i będzie możliwość poprawienia wyniku.

W.N.