Byliśmy na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Łukowie

Ciężarowcy UKS ATLETA reprezentowali Ostrołękę wśród najsilniejszych juniorów Polski podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów Łuków 2017

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Łukowie były rozgrywane od 28-30.04.2017.

Do zawodów przystąpiło 49 pań i 114 panów w wieku od 18 do 20 lat z 58 klubów, którzy uprzednio uzyskali tzw. minima kwalifikacyjne. Ostrołękę reprezentowało 4 sztangistów z UKS ATLETA. Ostrołęccy ciężarowcy startowali w dwóch kategoriach wagowych.

Sobota 29 kwietnia w kategorii wagowej do 77 kg o jak najlepsze lokaty na łukowskich pomostach walczyli Daniel Siemiński i Krzysztof Szabłowski. Obaj zawodnicy poprawili rekordy życiowe zaliczając odpowiednio 5 i 6 udanych prób. Daniel wyrwał sztangę o ciężarze 69 kg, a podrzucił 83 kilogramy co dało w dwuboju 152 kilogramy. Drugi atleta z Ostrołęki, w tejże kategorii wagowej Krzysztof, w pięknym stylu poprawił rekord życiowy w dwuboju o 7 kilogramów. Wyrywał 74 kilogramy i podrzucił sztangę ważącą 100 kilogramów uzyskując w dwuboju 174 kg.

W jednej z dwóch najliczniej obsadzonych kategorii wagowych (20 zawodników) uplasowali się: Krzysztof na 16 pozycji a Daniel na 17.

W niedzielę 30 kwietnia w kategorii wagowej do 94 do rywalizacji o jak najlepsze pozycje przystąpili Arkadiusz Cybulski i Dominik Kulesza. Tegoroczny maturzysta Arek rwanie rozpoczął asekuracyjnie, bo od ciężaru 75 kg w pierwszej próbie rwania by zakończyć w trzeciej 85 kilogramami. Podrzut również rozpoczął ostrożnie od 100 kg aby w trzeciej próbie skutecznie dźwignąć 108 kg. W dwuboju uzyskał 193 kg i tym wynikiem zajął 12 lokatę wśród najsilniejszych ciężarowców Polski tej kategorii wagowej.

Nieco inaczej potoczył się udział w owych mistrzostwach Dominikowi Kulesza, najlepszemu zawodnikowi UKS ATLETA Ostrołęka. Rwanie rozpoczął udanym podejściem na 95 kg, w drugiej próbie skutecznie wyrwał nowy rekord życiowy 102 kg, a w trzeciej zadysponował 107 kg i również wyrwał. Niestety przy zejściu z pomostu okazało się, iż podejście nie zostało zaliczone, ponieważ komisja sędziowska dopatrzyła się błędu technicznego w postaci minimalnego ugięcia ręki w łokciu.

Jednakże wyrwane 102 kilogramy dawały Dominikowi możliwość walki o 10 lokatę w Polsce do 94 kg. Do pierwszego podejścia w podrzucie Dominik zadysponował 121 kg i nie poradził z nim sobie. Niestety dwie następne próby wybicia sztangi o tym ciężarze okazały się nie skuteczne. W ostateczności Dominik nie zaliczył żadnego podejścia w podrzucie zajmując ostatecznie 15 miejsce.

Podsumowując występ naszych atletów na pomostach Mistrzostw Polski J i J należy uznać za udany. Daniel wyrównał wynik w rwaniu, a w podrzucie i zarazem w dwuboju ustanowił nowy rekord życiowy. Wyniki Krzysztofa w rwaniu, podrzucie i w dwuboju to kolejne rekordy tego zawodnika. Arek ustanawia nowy rekord w podrzucie i dwuboju, a także Dominik o 1 kg w rwaniu.

Jako trenerzy i działacze klubu jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników.

WN