Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 17 lat w podnoszeniu ciężarów

Otwockie pomosty 27 maja 2017 roku, gościły 26 dziewcząt i 34 chłopców w ośmiu kategoriach wagowych z województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów.

Na owych mistrzostwach Ostrołękę  reprezentowali zawodnicy UKS ATLETA; Dawid Bączek w kategorii wagowej do 69 kg i Jacek Nakielski w kategorii wagowej do 77 kg.

Swój drugi start w tej dyscyplinie Dawid rozpoczął bardzo ambitnie. Do pierwszego podejścia w rwaniu zadysponował 53 kg o 8 kg więcej od startu 8 kwietnia 2017 roku. Pierwsze podejście wykonał poprawnie, drugie podejście 56 kg również bezbłędnie a w trzecim zmierzył się z 59 kg przerzucając sztangę za siebie. Drugi bój jakim jest podrzut, również rozpoczął powyżej swojego rekordu życiowego dysponując 65 kg na sztangę. Owo podejście zaliczył, w drugiej próbie poprosił o 70 kg a w trzeciej 72 kg zaliczając je kolejno. W dwuboju Dawid uzyskał 128 (56+72) kg poprawiając swój rekord życiowy o 19 kilogramów i z tym rezultatem zajął szóstą lokatę do 69 kg. Gratulujemy Dawidowi i cieszymy się niezmiernie z jego postępów.

Jacek przystąpił w nastawieniu do walki o czwartą lokatę najsilniejszych Mazowszan w swojej kategorii wagowej. W pierwszej próbie rwania podszedł do 55 kg, które już niejednokrotnie skutecznie dźwigał. Niestety w tej i następnych dwóch kolejnych próbach sztanga okazała się za ciężka dla Jacka. Tym samym został sklasyfikowany na ostatniej pozycji kategorii wagowej do 77 kg.

Obaj zawodnicy wystartowali z wielkimi nadziejami na poprawienie rekordów życiowych i zajęcie jak najlepszych lokat najsilniejszych siedemnastolatków w swoich kategoriach wagowych.

Żywimy nadzieję, iż na eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będzie sukces i nasi zawodnicy uzyskają kwalifikacje.

WN