Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych 2001 – 2003

Kolejny udany start naszych ciężarowców.
06 października 2019 nasi zawodnicy spędzili niedzielę aktywnie biorąc udział w Mistrzostw Województwa Mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych 2001 – 2003 w podnoszeniu ciężarów. W tej rywalizacji Rafał Gnoza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba reprezentowali UKS ATLETA Ostrołęka.
Po wakacyjnej przerwie, jako pierwszy rywalizację o prymat najlepszego ciężarowca w kategorii wagowej do 81 kg rozpoczął Rafał Gnoza. Zaliczył wszystkie sześć prób, uzyskując w dwuboju 151 kg (rwanie 65 + podrzut 86) i z tym wynikiem zajął piąte miejsce tej kategorii wagowej. W kategorii wagowej do 96 kg wystąpił Marcin Kulesza. Wykonał 5 poprawnych prób i zgromadził w dwuboju 164 kg (74+90), które pozwoliło na zajęcie trzeciego stopnia podium. Marcin wyrównał rekord życiowy w rwaniu, o 5 kilogramów więcej podrzucił od rekordu życiowego i automatycznie ustanowił nowy rekord własny w dwuboju olimpijskim. Następnym występujący ostrołęczaninem był Krystian Łuba w kategorii +109 kg, który również wykonał 5 poprawnych podejść. Jego wynik w dwuboju 142 kg (60+82) to nowy rekord życiowy wyższy o 3 kg, a po drodze ustanowił o 1 kg więcej w rwaniu i 2 kg w podrzucie. Dało to Krystianowi drugie miejsce wśród rywalizujących o podium w jego kategorii wagowej.

Poza klasyfikacją indywidualną prowadzona była klasyfikacja drużynowa na podstawie zajętych miejsc indywidualnie. Tu, kolejny raz najlepszą drużyną okazał się WLKS Siedlce, a ostrołęccy atleci z 17 punktami uplasowali się na siódmej pozycji wśród 10 biorących udział.

W.N.