WF w ZSZ Nr 4 z UKS ATLETA Ostrołęka

W uzgodnieniu z Dyrekcją i nauczycielami wychowania fizycznego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 UKS ATLETA Ostrołęka 24 września 2019 roku przeprowadził lekcję wf dla klas pierwszych z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej podnoszenie ciężarów (dwubój olimpijski).
Zgromadzona młodzież zapoznała się z zasadami poprawnego podnoszenia ciężarów zarówno w tej dyscyplinie, jak i w życiu codziennym. Wprowadzenia – czym jest dwubój olimpijski i jakie osiągnięcia były oraz są ciężarowców regionu Kurpiowszczyzny, Mazowsza dokonał trener Władysław Niedźwiecki. Jak poprawnie dźwigać demonstrowali klubowi zawodnicy: 12 letnia Oliwia Janczewska trenująca wielobój atletyczny, 17 letni Marcin Kulesza uprawiający podnoszenie ciężarów i Justyna Niedzwiecka sześciokrotna rekordzistka Polski dwuboju olimpijskiego w kategorii wiekowej Masters.
Potem, każdy uczestnik tej lekcji mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne rwania i podrzutu, a także wykonując proste ćwiczenia przekonać się o mobilności ruchowej swojego organizmu.
Za miło spędzony czas i pomoc w organizacji tego typu imprezy sportowej, serdeczne dziękujemy nauczycielom wf ZSZ Nr 4 w Ostrołęce z panią Sylwią Gałka na czele, oraz panu Robertowi Niedzwieckiemu, który wykonał fotorelację z tego pokazu.
Zainteresowanych było wiele, a po bliższe poznanie tej dyscypliny zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30- 18:00 do siłowni w Hali Sportowo-widowiskowej im. A. Gołasia.