Ogólnopolskie Igrzyska KZ LZS

W dniach 29-31 sierpnia 2019 odbywały się XXII Ogólnopolskie Igrzyska Krajowego Zrzeszenia LZS.
Siedlce były organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która zgromadziła sportowców uprawiających m.in. zapasy, podnoszenie ciężarów czy lekkoatletykę.
Prawo startu mieli zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2002-2006 oraz posiadających legitymację LZS.

Podnoszenie ciężarów podczas Igrzysk reprezentowali sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka.
Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wagowych, W najcięższej męskiej kategorii wagowej wystąpił nasz wychowanek- Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg w dwuboju zajął 4 miejsce (rwanie 57 kg, podrzut 75 kg). Wszystkie trzy wyniki uzyskane podczas tego startu są jego nowymi rekordami.

Drugim startującym był Marcin Kulesza z Kordowa, niezwykle utalentowany młody sztangista, wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg w dwuboju (rwanie 71 kg + podrzut 75 kg), co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wynik w rwaniu, podrzucie i dwuboju są również jego rekordami życiowymi.

Krystian wykonał 5 poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył 3 podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Trzecie podejście na 82 kg wykonane z dociskiem i próba niezaliczona. Rezerwy w podrzucie są duże, tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji.

Do poprawienia tych wyników Krystian i Marcin będą mieli możliwość 5 października w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do 18 lat.

W. N.